Taklykta, 2000-tal
1862
Taklykta, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Vägglampor 3st, 1900-talets andra hälft
1863
Final bid800 SEK
Est400 SEK
1864
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Takfotogenlampa, tidigt 1900-tal
1865
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1800-talets slut
1866
Spegel, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti lergods, Nittsjö
1867
Parti lergods, Nittsjö
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis, Kina, 1900-talets första hälft
1870
Est400 SEK
Ernst Leonard
1871
Ernst Leonard
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Sidenrockar 2st, Kina, Lunghing
1873
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ragnar Alyre
1874
Ragnar Alyre
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Mat- och kaffeservisdelar, Alp Lidköping
1875
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1876
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ernst Leonard
1877
Ernst Leonard
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Trappmattsstänger 18st, 1900-talets första hälft
1878
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Pottor 11st, bl.a. Gustavsberg, England, 18/1900-tal
1879
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Pottor 8st, flertalet England, 18/1900-tal
1880
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1881
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1882
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
1883
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti böcker
1884
Parti böcker
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti sportmagasin
1885
Parti sportmagasin
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Parti 10 delar
1886
Parti 10 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dockhus, 1900-talets andra hälft
1887
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Bonad/rana
1888
Bonad/rana
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Låda med lock, allmoge, 1800-tal
1889
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti glas, m.m. mestadels 1800-tal
1890
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Allmoge 6 delar
1891
Allmoge 6 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Clubfåtöljer ett par, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Kopparstick 8st, mestadels efter Rembrandt
1893
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Snickarbänk, 1900-talets första hälft
1894
Final bid300 SEK
Est800 SEK
1895
Final bid700 SEK
Est500 SEK
1896
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti böcker, rörande konsthistoria
1897
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Okänd konstnär, daterad 1887
1898
Okänd konstnär, daterad 1887
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1899
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kaffe- och teservisdelar, Rosenthal
1900
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti blåtonat glas
1901
Parti blåtonat glas
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bordsunderrede, 1900-talets första del
1902
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Overlockmaskin, Huskylock 560DT
1903
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Fönster med blyspröjs ett par, 1900-talets slut
1904
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti fickur, m.m.
1905
Parti fickur, m.m.
Final bid900 SEK
Est800 SEK
1906
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Trälådor 5st, 1900-talets första hälft
1907
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1908
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti tågdetaljer
1909
Parti tågdetaljer
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Serveringsbord, omkring år 1900
1910
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Vagga, allmoge, 1800-tal
1911
Vagga, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK