Final bid300 SEK
Est500 SEK
Hurtsskrivbord, 1800-tal
Hurtsskrivbord, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Fåtölj, så kallad "Fladdermusfåtölj", 1960-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stolar 5st, Bendt Winge, Oslo, Norge
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Byrå, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Bord, rokokostil, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Sekretär, barockstil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Blombänk, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Bord, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bord, rokokostil, Nordiska Kompaniet, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Bord, 1800-tal
Bord, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Skåp, 1900-tal
Skåp, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Bord, barockstil, 18/1900-tal
Bord, barockstil, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Piedestal, rokokostil, Nordiska Kompaniet, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Soffbord, "Glasgow", BordBirger
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par, rokokostil, Nordiska Kompaniet, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Allmoge 2 delar
Allmoge 2 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Gardiner ett par, jugend
Gardiner ett par, jugend
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kniv med slida, J.Marttiini, Finland
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Långt halsband i sterlingsilver
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Ljusampel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Ringar 3st, 18k
Ringar 3st, 18k
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Golvlampor 3st, Fagerhult
Golvlampor 3st, Fagerhult
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Permobil, Meyra, Tyskland
Permobil, Meyra, Tyskland
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK
Ringar 3st, 18k
Ringar 3st, 18k
Final bid5,200 SEK
Est4,000 SEK
Parti leksaker
Parti leksaker
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Tomtefigurer 24st, Kalmar Läns Museum
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Figuriner 11st, Lars Carlsson för Fyrklövern
Final bid3,000 SEK
Est1,500 SEK
Servisdelar, Rosenthal/Arzberg, Tyskland
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Pennor 2st, Cross
Pennor 2st, Cross
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Ljusampel, 1800-talets slut
Ljusampel, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Klappträ, allmoge, daterat 1775
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Djupa fat 2st, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Glassformar 4st, 1900-talets första del
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Birgitta Mångsen
Birgitta Mångsen
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Tesamovar, Ryssland, 1900-talets början
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Smycken 2 delar, Hannu Ikonen, Finland
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Mässing 7 delar, bl.a. Gusum
Mässing 7 delar, bl.a. Gusum
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer med fotpall ett par, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Leksakslastbilar och tåg 10 delar, bl.a. Märklin
1146
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK