Kaffeservisdelar, "Ranka", Gustavsberg
783
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Punschmuggar 8st, silver
784
Punschmuggar 8st, silver
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Träsnitt, Japan, efter Hiroshige
785
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Moccaservisdelar, "Musselmalet", Royal Copenhagen
786
Final bid3,800 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampor ett par, Mathias, Frankrike
787
Final bid2,000 SEK
Est800 SEK
Kaffe- och teservisdelar, "Sanssouci", Rosenthal
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
789
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ringar 4st, 18k
790
Ringar 4st, 18k
Final bid7,600 SEK
Est6,000 SEK
Halsband i silver
791
Halsband i silver
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ringar 5st, 18k
792
Ringar 5st, 18k
Final bid5,800 SEK
Est5,000 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 1800-tal
793
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Pipor 3st, tidigt 1900-tal
Pipor 3st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Karaffer ett par, tidigt 1900-tal
795
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Taklampa, "Semi-Pendel", Bonderup & Thorup för Nordlux
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kanna, fajans, troligen Holland, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Figuriner till julkrubba 10st, Goebel, Tyskland
798
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Bertil Landelius (1912-1985)
799
Bertil Landelius (1912-1985)
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Olof Arén (1918-2003)
800
Olof Arén (1918-2003)
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Olof Arén (1918-2003)
802
Olof Arén (1918-2003)
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Olof Arén (1918-2003)
803
Olof Arén (1918-2003)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 2 par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
804
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Jardiniere, Gustavsberg, daterad 1919
805
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
806
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Harald Markson
807
Harald Markson
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Olof Arén (1918-2003)
808
Olof Arén (1918-2003)
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Oskar Persson
809
Oskar Persson
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder, omkring 1800-talets mitt
810
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Porslin 3 delar, Japan, Satsuma, 18/1900-tal
811
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Herrarmbandsur, Lemania, omkring 1900-talets mitt
812
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur, Certina, DS
813
Herrarmbandsur, Certina, DS
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Champagnekylare, Moët, 1900-talets andra hälft
814
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur, Tissot, Seastar
815
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Ljusstake i silver, Eric Löfman för MGAB
816
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Korg med handtag, allmoge, 1800-tal
817
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
818
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Matservisdelar, "Grön Anna", Rörstrand
819
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Laggad hink, allmoge, 1800-tal
820
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
821
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Oljebehållare med tapp 2st, Shell
Final bid3,400 SEK
Est1,000 SEK
Soppslev i silver, 1843
823
Soppslev i silver, 1843
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Sigurd Ring
824
Sigurd Ring
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dalahäst, 18/1900-tal
Dalahäst, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Blombänk, 1960-tal
Blombänk, 1960-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Servisdelar, Johansfors
827
Servisdelar, Johansfors
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bergsmansyxa, Praktisk Konst, Falun
828
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
829
Final bid500 SEK
Est500 SEK
831
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK