Golvkandelaber, 1900-talets senare del
1633
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Sixten Holmgren
1634
Sixten Holmgren
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Ripsmattor 2st
1635
Ripsmattor 2st
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
1677
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Handknuten matta, Iran
1680
Handknuten matta, Iran
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Svepask med lock, 1900-talets senare del
1698
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Vikspegel, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Golvlampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti svenska mynt
Parti svenska mynt
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Figuriner 6st, "Hummel", Goebel
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skruvdragare, DeWalt DCD780
1709
Skruvdragare, DeWalt DCD780
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar 6 delar
Ljusstakar 6 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ikoner 2st, Bradex, 1997
Ikoner 2st, Bradex, 1997
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karl Johan Stenvall, Enviken
Karl Johan Stenvall, Enviken
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, Nils holgersson gården, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Sejdlar och kannor 8 delar
Sejdlar och kannor 8 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Evert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK
Golvhylla för hörn, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Kaffeskedar 6+1, silver
Kaffeskedar 6+1, silver
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Samlartallrikar 23st, Rörstrand
Final bid700 SEK
Est500 SEK
1727
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Kai Morten-Glud (1912-1992)
1728
Kai Morten-Glud (1912-1992)
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Reproduktion efter Picasso
Reproduktion efter Picasso
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ina Sjöström (1883-1969)
1730
Ina Sjöström (1883-1969)
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Paul Aizpiri
Paul Aizpiri
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Hans Tollsten (1930-1994)
Hans Tollsten (1930-1994)
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Grafiska blad 2st, 1800-tal
Grafiska blad 2st, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Elljusstake, Markslöjd
Elljusstake, Markslöjd
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Bordslyster, gustaviansk stil, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Takampel, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Brännare 2st, Optimus samt Primus
1738
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Träarbeten 9st, Sven Olof Andersson, Borlänge
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Parti leksaker
1740
Parti leksaker
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Väggpendyl, rokokostil, Exakta, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti bokmärken, bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-talets andra hälft
1746
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Serveringsvagn, 1950/60-tal
1747
Serveringsvagn, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Våg, Avery Toledo, England, tidigt 1900-tal
1748
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Precisionsvåg, Axel Kistner, Stockholm
1749
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Allmoge 3 delar
Allmoge 3 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skomakarbänk med tillbehör, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, 1900-talets slut
1752
Fåtölj, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Matservisdelar, "Royal Dream", Fyrklövern
1753
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljudanläggning 2 delar
Ljudanläggning 2 delar
Final bid100 SEK
Est500 SEK