Buljongkoppar med fat 6st, Masons, England
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 14st, mestadels Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Skål, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dessertglas 12st, Samuelssons Glas, Kosta
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Vävd matta, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Gardiner 3st, Les Tissus, Colbert
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Gustaf Isander (1863-1929)
Gustaf Isander (1863-1929)
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Fönsterlampa, Louis Poulsen, typ 18500
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen/Fog & Mörup, Danmark
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Pärlhalsband, Shiro
Pärlhalsband, Shiro
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Stengods 3 delar
Stengods 3 delar
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
Silver 11 delar
Silver 11 delar
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Karaffer 2st samt shaker, "Silvia", Ingeborg Lundin för Orrefors
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar 6st, "Måsen", Bing & Gröndahl
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Dräktdelar 4st
Dräktdelar 4st
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
1267
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Silver 12 delar
Silver 12 delar
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Allmoge 2 delar, 1800-tal
Allmoge 2 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Laholm, 1900-talets andra hälft
1270
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Byggsats, Lego, Star Wars, 10188
1271
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Panel, 18/1900-tal
1272
Panel, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bok, "Den fullständiga kokboken", tryckt 1858
1273
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Bestickservisdelar, Frankrike, 1900-talets andra hälft
1274
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Nötknäppare, modern tillverkning
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Bordsur, Warmink, 1900-talets andra hälft
1276
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Fingerborgar 14st, bl.a. silver
1277
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Behållare, troligen mellanöstern, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Serveringsbricka, England, 1900-tal
1279
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Roland Svensson (1910-2003)
Roland Svensson (1910-2003)
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Lars Frick
1281
Lars Frick
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Einar Forseth (1892-1982)
1282
Einar Forseth (1892-1982)
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Termosar 5st, AB Termoverken, Jönköping, 1950/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Sven "X:et" Erixson (1899-1970)
1284
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Kurt Ullberger (1910-2008)
Kurt Ullberger (1910-2008)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Matbord, omkring 1900-talets mitt
1286
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Stieler's handatlas, 1800-tal
1287
Stieler's handatlas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Champagneglas 12st, 19/2000-tal
1288
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
Skrin, barock, 1700-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Stumpstake, 1900-tal
Stumpstake, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Moccaservisdelar, Edward Hald för KP Karlskrona
1291
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Fälttelefon, LM Ericsson
1292
Fälttelefon, LM Ericsson
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, Royal Copenhagen
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti svenska mynt, flertalet i silver
1296
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Kamin, Godin, Frankrike, modell C1
1297
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Parti 10 delar, Asien
Parti 10 delar, Asien
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Fat och tallrikar 8 delar, Kina samt Japan, bl.a. 1800-tal
1299
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK