Postväska, 18/1900-tal
Postväska, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Moccaskedar 6st, förgyllt silver, C.G.Hallberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Tillbringare 3st, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Glas 5 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Bordslampa, 1950/60-tal
Bordslampa, 1950/60-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
George Melvin Rennie (1874-1953)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Stormlyktor 2st
Stormlyktor 2st
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Våg, Salters Spring Balance, England, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Påskdekorationer 8st, Georg Jensen, Danmark, 2007
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Kakformar 23st, bl.a. 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Plånböcker 3st, Jobs
Plånböcker 3st, Jobs
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Brasskärm, tidigt 1900-tal
Brasskärm, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Terrin med lock, Meiselman, Italien
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Träskurna figurer 2st
1362
Träskurna figurer 2st
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Margareta Gelles
Margareta Gelles
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Mikael Kihlman (f.1953)
Mikael Kihlman (f.1953)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Lennart Sand (f.1946)
Lennart Sand (f.1946)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Eija Saho
Eija Saho
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Inramat varningsord, samtida tryck
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Matsola Burman (1925-2008)
1368
Matsola Burman (1925-2008)
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Hag Hans Engstedt (f.1949)
Hag Hans Engstedt (f.1949)
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Parti tågdetaljer, Märklin
Parti tågdetaljer, Märklin
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Sam Uhrdin (1886-1964)
Sam Uhrdin (1886-1964)
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Böcker 6st, Lars Lerin
1372
Böcker 6st, Lars Lerin
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ragnar Hedberg
Ragnar Hedberg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj för barn, modern tillverkning
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, Biilman-Petersen för Holmegaard
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
Skolplanscher 3st
Skolplanscher 3st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Pall, "Sgabello", Marit Stigsdotter för Stolab, 1990
1377
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, empirestil, 1800-tal
Spegel, empirestil, 1800-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering500 SEK
Parti porslin, 1950/60-tal
Parti porslin, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
4 band, "Schillers Werke", tryckt 1877
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
3 band, "Svenskt Möbellexikon", tryckt bl.a. 1962
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Vindflöjel, daterad 1905
Vindflöjel, daterad 1905
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Vägglampetter ett par, barockstil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti vägghyllor, 1950/60-tal
1384
Parti vägghyllor, 1950/60-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Parti dockor och docksängar, bl.a. tidigt 1900-tal
1385
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Silver 6 delar, mestadels 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Kofäll
Kofäll
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Silver 16 delar
Silver 16 delar
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Halsband med hängen 2st, bl.a. Hannu Ikonen, Finland
1389
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Fickur med fickursställ
1390
Fickur med fickursställ
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets slut
1391
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1392
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Plafondlampa, 1930/40-tal
1393
Plafondlampa, 1930/40-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
1395
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Karl Axel Pehrson (1921-2005)
Karl Axel Pehrson (1921-2005)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK