Roland Svensson (1910-2003)
Roland Svensson (1910-2003)
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Brosch i 18k
Brosch i 18k
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Svärd, 17/1800-tal
Svärd, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Väggrelief, Bleckogården, Rättvik
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Gardiner ett par samt textil, "Bloomcraft", Scotchgard
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Angelica Wiik (f.1960)
Angelica Wiik (f.1960)
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Sowa & Reiser
Sowa & Reiser
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Sowa & Reiser
Sowa & Reiser
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Knivar med slida 2st, Finland
Knivar med slida 2st, Finland
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Terrin med lock, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Lergods 2 delar, Mari Simmulson för Ekeby
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Ljuslampetter ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Karotter 4st, "Entré", Carl Harry Stålhane för Rörstrand
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Tubkikare, 18/1900-tal
Tubkikare, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Träskuren häst, 1900-tal
Träskuren häst, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Sparbössa, Göteborgs sparbank, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Örhängen 2 par, 18k, bl.a. 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Dalagris/sparbössa, 1900-tal
Dalagris/sparbössa, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Hänge i 18k
Hänge i 18k
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bärnstenshalsband
Bärnstenshalsband
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Keramik 5 delar
Keramik 5 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, Skultuna, no.205, barockstil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Hans Lindberg (f.1928)
Hans Lindberg (f.1928)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Carl Peter Hallberg (1809-1879)
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Halsband 3st, 18k
Halsband 3st, 18k
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Kandelaber, "Daldansen", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Guldringar 2st
Guldringar 2st
Slutpris9 000 SEK
Värdering7 000 SEK
Parti 12 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Seatup", OH Sjögren, 2015
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Bord, 1900-talets början
Bord, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skåp, allmoge, 1700-tal
Skåp, allmoge, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Smyckesskrin på benställning, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Möbler 5 delar
Möbler 5 delar
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ergonomiska stolar 2st, Dynamostol
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Emmafåtöljer 3st, 1950/60-tal
Emmafåtöljer 3st, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Brickbord, Bengt Hjertén/Borås Cotton "Djurträdgård"
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Salongsbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Matsalsmöblemang 10 delar
Matsalsmöblemang 10 delar
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrivbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Matbord, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK