Bordsfotogenlampa, tidigt 1900-tal
820
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Asta Fagerlund
821
Asta Fagerlund
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
Olle Nordberg (1905-1986)
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, gustaviansk stil, omkring år 1900
823
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Mässing 4 delar, 17/1800-tal
824
Mässing 4 delar, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrin 3st, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Skål på fot, Kina, 1800-tal
Skål på fot, Kina, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Teskedar 7st, silver, Sverige, 17/1800-tal
827
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
828
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Bestickservisdelar, Norge
829
Bestickservisdelar, Norge
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kylarprydnader 2st, 1940/50-tal
831
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Emaljerade skålar 6st, Kockums samt Krenit
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Folkdräkt för kvinna, Ockelbo
Folkdräkt för kvinna, Ockelbo
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Armband 2st, 18k
Armband 2st, 18k
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Birgitta", MGAB
835
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Midsommar", Marguerite Walfridson för IKEA
836
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Durkslag, 1800-tal
Durkslag, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 SEK
838
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, 1800-talets slut
Bordslampa, 1800-talets slut
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Robert Hilmersson (f.1973)
840
Robert Hilmersson (f.1973)
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Mattallrikar 6st, "Tomtejul", Aina Stenberg, Rörstrand
841
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Mattallrikar 12st, "Fish", Johnson Bros, England
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Servisdelar 3st, "Piggelin", Marianne Westman för Rörstrand
843
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Tekanna, "Mon Amie", Marianne Westman för Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, Oki Sato, Nendo, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, "Arkipelag Twin", Niclas Hoflin för Rubn
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Glas 9 delar, "Linnea" samt "Maja", Orrefors
848
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner 4st, Thomas Hellström för Nittsjö
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 11st, Nittsjö
Figuriner 11st, Nittsjö
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Parti dräktdelar, bl.a. Gagnef, Dala-Floda
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Uppläggningsfat ett par, "Prunus", Stig Lindberg för Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Polisbatong, 18/1900-tal
860
Polisbatong, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, Skultuna, no.44, 1800-tal
863
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
864
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Fonograf, Edison Homephonograph, omkring år 1900
865
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 200 SEK
Brandbil, Joustra, Frankrike, 1950-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Kärl, 1800-tal
Kärl, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Krämkoppar 6st
Krämkoppar 6st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Golvskulptur, troligen Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Ringar 3st, 18k
Ringar 3st, 18k
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Konstglas 2 delar, Kosta Boda
905
Konstglas 2 delar, Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK