Uno Vallman (1913-2004)
609
Uno Vallman (1913-2004)
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, Kina, 1900-tal
610
Skulptur, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Servisdelar, "Ostindia", Rörstrand
611
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Spillkum 3st, 18/1900-tal
612
Spillkum 3st, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Folkdräkt för kvinna, Torsång socken
613
Slutpris10 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvlampa, Eskilstuna Elektrofabrik, 1950-tal
614
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Skeppsur, Seth Thomas, USA, 1900-talets första hälft
615
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Dalatupp, Jerk Werkmäster, Nittsjö
616
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Dalahäst, Jerk Werkmäster, Nittsjö
617
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Väggspegel, daterad 1955
618
Väggspegel, daterad 1955
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Pipa, 1800-tal
619
Pipa, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Fickur i silver, Omega
620
Fickur i silver, Omega
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Väggplaketter 2st, Lisa Larson för Gustavsberg
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Toiletteset 5 delar, 1900-talets första hälft
622
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Bestickservisdelar, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
630
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Gennadi Garvardt
640
Gennadi Garvardt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slava Kliuchnikov (f.1956)
641
Slava Kliuchnikov (f.1956)
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slava Kliuchnikov (f.1956)
642
Slava Kliuchnikov (f.1956)
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Vävd matta, Gunilla Lagerhem Ullberg, Kasthall
660
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Dalahäst, 1900-talets första hälft
661
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Glas 8 delar, "Miranda", Arabia
665
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Flossamatta, daterad 1889
666
Flossamatta, daterad 1889
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Brosch i 18k
667
Brosch i 18k
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, Carl Fagerlund för Orrefors
668
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Glasservisdelar 49st, "Antik", Reijmyre
669
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Industrilampa, 1900-talets första hälft
670
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
671
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Fat i tenn, barock, 1733
672
Fat i tenn, barock, 1733
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1800-tal
673
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
674
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Matta, Afghan
675
Matta, Afghan
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Vas, 1900-talets första hälft
676
Vas, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Ytterfoder, "Waldemarsudde", Rörstrand
677
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Silver 9 delar
678
Silver 9 delar
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
Halsband med hänge, sterlingsilver, Finland
679
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Vas, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
680
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vas, Italien, 1950/60-tal
681
Vas, Italien, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vas, Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda Ateljé
682
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Kantin, Kina, 18/1900-tal
683
Kantin, Kina, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Glasservisdelar 9st, "Senator", Timo Sarpaneva för Iittala
684
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 3st, 16/1700-tal
685
Ljusstakar 3st, 16/1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
686
Vattentunna, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Serveringskanna, jugend, Schafer & Vater tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Senapskar i silver, Tyskland, 1900-tal
688
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Elna Melusine Jolom (f.1980)
690
Elna Melusine Jolom (f.1980)
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Vas, Helene Krantz för Orrefors
691
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Kaffeservisdelar, "Adam", Stig Lindberg för Gustavsberg
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Stengods 2 delar, "Domino", Stig Lindberg, H55
693
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK