Ljusstakar ett par, rokokostil, sterlingsilver, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 4st, Pierre Forsell för Skultuna
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Eldgaffel och skopa, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Glas 2 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Josef Lindskog
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Pendelur, rokokostil, Union Stjernsund, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Lok och vagnar 23 delar, Lima
Slutpris4 600 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Herrarmbandsur, Lemania
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Vas, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Tågsats, Märklin, Tyskland
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Träsnitt, Japan, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Punschmuggar 7st, silver, bl.a. C.G.Hallberg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Servisdelar, Italien
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Majolika 6 delar, bl.a. Sarreguemines
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Golvlampa, Pagos, 1950-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Ringar 11st, mestadels mellanöstern
Slutpris2 300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Takkrona, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Stumpljusstake, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Kylaremblem 2st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Pokalglas ett par, Astrid Gate, 1992
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Nils Bäckman (1896-1946)
SlutprisInga bud
Värdering500 - 1 000 SEK
Cocktailglas 6st, Skultuna
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Mässing 5 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Teservisdelar, Lomonosov, Ryssland
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar, "Vinranka", Arthur Percy för Gefle
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Keramik 6 delar
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kalenderdosor 3st, bl.a. 1787
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Vaser 3st, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Tobaksburk, Albin Hamberg för Höganäs, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Soffbord, Brasilien, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Vippbord, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Piedestal/bokhylla, 1900-talets första del
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Nattduksbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Bord, 1800-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Matbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Pall, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Rökbord, art deco, 1930-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skåp 3st, 1960-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Matgrupp 5 delar, troligen Yngve Ekström
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK