Lådfack, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Vägg-/barskåp, art deco, 1930-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft
Bord, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 500 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Bord, daterat 1778
Bord, daterat 1778
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Bord, barock, 1700-tal
Bord, barock, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1784
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Matbord, omkring år 1800
Matbord, omkring år 1800
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Fåtölj, "Rundrygg", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Konsolbord, 1800-tal
Konsolbord, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Klädskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Öronlappsfåtölj, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Arkivskåp med jalusi, 1950-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Spegel med konsolbord, Karl Johan/Karl Johan stil
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Skänkskåp, 1700-tal
Skänkskåp, 1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Bord, Alvar Aalto, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Fällbord, 1800-tal
Fällbord, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, Ilmari Lappalainen för Asko, Finland
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Bord, empirestil, C.E.Jonsson, Stockholm, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Fåtöljer ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Bord, 18/1900-tal
Bord, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Lampbord, sengustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Golvur, daterat 1849
Golvur, daterat 1849
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Fåtölj, England, 1900-tal
Fåtölj, England, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Kontorsstol, Ring, Norge, 1900-talets senare del
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Bänk, Alvar Aalto
Bänk, Alvar Aalto
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Skåp, tidigt 1900-tal
Skåp, tidigt 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1805
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, 1800-talets slut
Vitrinskåp, 1800-talets slut
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Vitrinskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1791
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1803
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Stolar 4st, snarlika gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, sengustavianska, 1800-talets början
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 6st, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Karmstol, gustavianskt Lindomearbete, omkring år 1800
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Bord, delvis 1700-tal
Bord, delvis 1700-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Stolar 4st, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Stol, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, gustavianska Lindomearbeten
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Tvåsitssoffa, klädd i textil "Golden Lily", William Morris
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Sektionsbokhylla i 7 delar, 1900-talets andra hälft
475
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 SEK