Fåtölj, "Mademoiselle", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken, daterad 1960
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Barskåp, 1940-tal
Barskåp, 1940-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Skåp, Kina, 1800-tal
Skåp, Kina, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Medevi Brunn", IKEA:s 1700-tals serie
Slutpris1 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Sideboard, "Herrgården", Carl Malmsten för Waggeryds möbelfabrik
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Bänk, "Krobo", Torbjörn Afdal för Bruksbo, Norge
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1805
324
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Spegel, gustavianskt Stockholmsarbete av Johan Åkerblad, 1788
Slutpris5 800 SEK
Värdering12 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Karmstol, gustavianskt Stockholmsarbete av Ephraim Ståhl (mästare i Stockholm 1794-1820)
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Soffa, klädd i textil "Lotus", GP&J Baker, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Byrå, senbarock, 1700-tal
Byrå, senbarock, 1700-tal
Slutpris10 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, omkring år 1800
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Salskåp, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 8st, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Lådfack, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Salskåp, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1964
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Matbord, "Herrgården", Carl Malmsten
336
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 4st, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1964
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstolar ett par, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Lilla Eva", Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Klockskåp, gustavianskt, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 3st, gustavianska Lindomearbeten, 1800-talets början
Slutpris2 900 SEK
Värdering3 000 SEK
Hörnskåp, allmoge, daterat 1790
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, klädd i textil "Lotus", GP&J Baker, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvur, allmoge, Jämtland, 1800-talets början
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
Sekretär, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris500 SEK
Värdering3 000 SEK
Bokhylla, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Skrivbord, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Bockbord, 17/1800-tal
Bockbord, 17/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Viksskärm, "Spåna", Alberts Tibro, 1950/60-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Delar till hylla, String, 1950/60-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj, Karl Erik Ekselius för JOC
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
Matbord, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 8st, Leksandsmodell, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Soffa med fåtölj, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Spegel med konsolbord, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Matbord, Nils Jonsson för Troeds, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
Bokhylla, "Öresund", Börge Mogensen, ur serien "Bra Bohag"
Slutpris2 100 SEK
Värdering4 000 SEK
Sideboard, Hugo Troeds, 1950/60-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 SEK
Kontorsstol, modell EA-107, Charles Eames för Vitra
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, Swedish Modern, 1930/40-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Byråer ett par, Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK