Laddar...

Månadsauktion den 9 september

Start klockan 11:00. Visning fredag den 6 september 13:00-16:00, söndag den 8 september 12:30-15:00 samt måndag den 9 september 09:00-11:00.

Månadsauktion den 9 september
Avslutad
Delvis bemålat tryck, efter Eduard von Grützner
1464
Delvis bemålat tryck, efter Eduard von Grützner
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Avslutad
Kaffeservisdelar, Rörstrand
1465
Kaffeservisdelar, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Ametistföremål 10st
1466
Ametistföremål 10st
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Te- och kaffeservisdelar, "Blå blom"
1467
Te- och kaffeservisdelar, "Blå blom"
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Konstglas 9 delar
1468
Konstglas 9 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Figuriner 6st
1469
Figuriner 6st
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Parti bestick
1470
Parti bestick
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Kaffeservisdelar, "Windsor" samt "Eklöf", Gustavsberg
1471
Kaffeservisdelar, "Windsor" samt "Eklöf", Gustavsberg
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bestickservisdelar, "Rose"
1472
Bestickservisdelar, "Rose"
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Silver 2 delar
1473
Silver 2 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Parti 5 delar, Finland
1474
Parti 5 delar, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Vepor 2st samt dubbelvepa, allmoge
1475
Vepor 2st samt dubbelvepa, allmoge
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Träskurna figurer 8 delar
1476
Träskurna figurer 8 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Nintendo Entertainment System
1477
Nintendo Entertainment System
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Teservisdelar, "Faenza", Arabia
1478
Teservisdelar, "Faenza", Arabia
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Obligationsbrev, Rumänien, 1931
1479
Obligationsbrev, Rumänien, 1931
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Väggpendyl, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
1480
Väggpendyl, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Parti 3 delar
1481
Parti 3 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Golvlampor ett par, Nya ÖIA, 1900-talets senare del
1484
Golvlampor ett par, Nya ÖIA, 1900-talets senare del
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
1485
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Herrbetjänter 2st, 1900-talets andra hälft
1489
Herrbetjänter 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Svepburk med lock, allmoge, 1800-tal
1490
Svepburk med lock, allmoge, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Träskurna och bemålade tavlor 4st
1491
Träskurna och bemålade tavlor 4st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Silver 7 delar
1492
Silver 7 delar
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Smycken 2 delar
1495
Smycken 2 delar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
1496
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Curt Hamne
1497
Curt Hamne
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Dubbelvepa, allmoge
1498
Dubbelvepa, allmoge
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Franco Costa (f.1934)
1499
Franco Costa (f.1934)
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Trädgårdsstolar 2st, 19/2000-tal
1500
Trädgårdsstolar 2st, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bord, 1900-talets början
1501
Bord, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal
1502
Piedestal, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Handknuten matta, Kina
1508
Handknuten matta, Kina
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Parti 3 delar
1510
Parti 3 delar
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Stolar ett par, gustaviansk allmoge, 1800-tal
1515
Stolar ett par, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Spegel, 1800-talets andra hälft
1522
Spegel, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Parti silverföremål
1524
Parti silverföremål
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Parti smycken
1525
Parti smycken
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Anders Björnhager (f.1956)
1528
Anders Björnhager (f.1956)
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Wiking Svensson (1915-1979)
1530
Wiking Svensson (1915-1979)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Parti silversmycken
1533
Parti silversmycken
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Golvlampa, 1900-talets första hälft
1540
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Tamburmajor, 1900-talets andra hälft
1541
Tamburmajor, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Skulpturer 3st
1542
Skulpturer 3st
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Medaljsköldar 2st
1543
Medaljsköldar 2st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
1544
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Uplightlampa, 1900-talets slut
1550
Uplightlampa, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Diorama, 1900-talets första hälft
1551
Diorama, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
KONTAKT

Dalarnas Auktionsbyrå AB

Häradsvägen 24

784 34 Borlänge

0243 - 23 67 90

info@dalarnasauktionsbyra.se

Stockholmsfilial

Essinge brogata 4

112 61 Stockholm

08-508 677 30

Öppettider

Borlänge:
Tisdagar & onsdagar kl. 9.00-12.30, 13:30-18.00,

Essinge brogata 4, Sthlm:

Måndagar 12:00-17:00
Onsdagar 09:00-13:00

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.