Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Jaakko Manninen
Jaakko Manninen
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar 66st, "Ideal", Kaj Franck
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Parti 14 delar
Parti 14 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Keramik 11 delar
1368
Keramik 11 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Bestickuppsättning, "Olga", nysilver, mestadels GAB
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Ripsmattor 4st
Ripsmattor 4st
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Edit Geert
1372
Edit Geert
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 500 SEK
Karbidlykta, Phänomen, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Textilt handtryck, efter Hans Prins
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
W.F.Smith
W.F.Smith
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skulptur, "Vår"
1377
Skulptur, "Vår"
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ramar 4st, tidigt 1900-tal
Ramar 4st, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Knivar med slida 2st, Finland
Knivar med slida 2st, Finland
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Parti smycken, mestadels silver
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar 11st, Nittsjö
Servisdelar 11st, Nittsjö
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Tidskriftsställ, 1900-tal
1384
Tidskriftsställ, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Hans (Norsbo) Johansson (1897-1955)
1385
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, Frankrike
Bestickservisdelar, Frankrike
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
Vägghylla, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar 48st, nysilver, "Olga"
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skulpturer 2st
1389
Skulpturer 2st
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Curt Hamne (f.1943)
1390
Curt Hamne (f.1943)
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut
1391
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ölglas 12st, "Harald", Valto Kokko för Iittala
1392
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Knivar med slidor 10st
1393
Knivar med slidor 10st
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
1394
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 500 SEK
Skyltar 11st, mestadels 19/2000-tal
1395
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar 7st, Sverige, 1800-tal
1396
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Miniatyrsekretär, 1800-talets första hälft
1397
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal
1398
Okänd konstnär, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
1399
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Kudde, 1900-talets första hälft
1400
Slutpris2 000 SEK
Värdering400 SEK
Handknuten matta, Pakistan
1401
Handknuten matta, Pakistan
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Jardiniere, tidigt 1900-tal
1403
Jardiniere, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Väggplakett, Rörstrand, 1800-talets slut
1404
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Parti SJ emblem och märken
Parti SJ emblem och märken
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1406
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Takkrona, 1900-talets slut
1407
Takkrona, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Paavo Airola
1408
Paavo Airola
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Maud Comstedt
1409
Maud Comstedt
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Väska, omkring 1900-talets mitt
1410
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK