Träskurna figurer 10st
Träskurna figurer 10st
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Parti glas, Orrefors samt Kosta
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Vaser ett par, Gustafsberg, daterad 1899
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Litografiskt blad, "Good Friends, All", New York Graphic Society
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Figurin, Lladro, Spanien
Figurin, Lladro, Spanien
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Reklamskyltar 3st, Pommac
Reklamskyltar 3st, Pommac
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Åktäcke, allmoge, 18/1900-tal
1331
Åktäcke, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bajonetter 2st
Bajonetter 2st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tekoppar med fat 8st, Rosenthal, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Byster 2st, Nittsjö
Byster 2st, Nittsjö
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Sängram, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 SEK
Hans Prins (f.1908)
Hans Prins (f.1908)
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Vägglampor 3st, Uno & Östen Kristiansson för Luxus
Slutpris3 200 SEK
Värdering500 SEK
Ljusskylt, Monark, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Bägare i silver, Anders Jonas Björkman, Stockholm, 1813
1342
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
1343
Slutpris11 500 SEK
Värdering7 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets första hälft
1344
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Lars Boethius (1903-1968)
Lars Boethius (1903-1968)
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Orvar Palme
Orvar Palme
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Jubileumssedel, 100kr, Sverige, 2005
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Mässing 3 delar
Mässing 3 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Selterglas 6st, "Karolina", Gunnar Cyrén för Orrefors
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Gustaf Adolf Bergman, Kristianstad, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Takplafonder 2st, 1900-tal
Takplafonder 2st, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Klackring i 18k
Klackring i 18k
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Erik Larsen
Erik Larsen
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Färglagda kopparstick 4st, 1700-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Väggplakett, Helmut Friedrich Schäffenacker
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Skräddarsax, E.J., Eskilstuna
1362
Skräddarsax, E.J., Eskilstuna
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Servisdelar, Jackie Lynd för Rörstrand
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Barnböcker 2st, "Pippi Långstrump"
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Emaljerade grytor 3st
Emaljerade grytor 3st
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Vas, "Savoy", Alvar Aalto för Iittala
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Skål, allmoge, daterad 1801
Skål, allmoge, daterad 1801
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
10 band, "Nordens Flora", 1974
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Lok med 2st vagnar, omkring 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dörrar ett par, 1700-tal
Dörrar ett par, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Te- och kaffeservisdelar, IKEA, 1900-talets senare del
1372
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Tallrikar 10st, "Arter i fara", Paul Hoff för Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Orientaliska föremål 10 delar
Orientaliska föremål 10 delar
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK