Golvlampa, AJH, 1950/60-tal
Golvlampa, AJH, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Nattduksbord ett par, industristil, 2000-tal
1431
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti äldre sedlar, mestadels Sverige
1432
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Konstglas 8 delar
Konstglas 8 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, Kina, 1900-talets andra hälft
1434
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Lykta, allmoge, 18/1900-tal
Lykta, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, Åke Larsson
Skulptur, Åke Larsson
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Glas 17 delar, Rydbergsmodell, 18/1900-tal
1439
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Glas 6st, "Mambo", Reijmyre
Glas 6st, "Mambo", Reijmyre
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Dalahästar 15st, bl.a. Nils Olsson
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 SEK
Kaffeservisdelar, Bing & Gröndahl, Danmark
1442
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Anne Blijdenstein
1443
Anne Blijdenstein
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Nils Åman
1444
Nils Åman
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Nils Åman
Nils Åman
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
Nils Åman
1446
Nils Åman
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Sven "X:et" Erixson (1899-1970)
1447
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Evert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Alf Olsson
1449
Alf Olsson
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Solur, 1900-talets andra hälft
1450
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Syltkrukor 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kärl i koppar, 1800-tal
1452
Kärl i koppar, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Lergods 2 delar, Gefle, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Moccaskedar 12st, silver
Moccaskedar 12st, silver
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Punschmuggar 8st, silver, bl.a. K&EC
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
Fat 2st, Helmut Friedrich Schäffenacker
1457
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, Kostalampan
Taklampa, Kostalampan
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Ljudanläggning 4 delar, Ferguson
1459
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Parti serietidningar, Kalle Anka & co., 1955-59
1460
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dörrar 2st, 1700-tal
1461
Dörrar 2st, 1700-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Utställningaffisch, "Niki de Saint Phalle - moderna museet Stockholm"
1462
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Servisdelar, Enoch Woods, England
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti silvermynt
1464
Parti silvermynt
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Svepask, allmoge, daterad 1864
1465
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Figuriner 14st, Paul Hoff för Kosta
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, "MK-298", Mäkisen Kuvastin OY, Finland
1467
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vapensköld, "The royal coat of arms", England, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Träskurna hästar och tuppar 13 delar
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Herrarmbandsur, Invicta Professional
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Fickur, Sovjet, Olympiska Spelen, 1980
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Ruska", Arabia
Servisdelar, "Ruska", Arabia
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Textilier 3 delar
Textilier 3 delar
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
TV-termosar 2st, 1950-tal
TV-termosar 2st, 1950-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Taklyktor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Picasso, efter
Picasso, efter
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bruno Wiklund
Bruno Wiklund
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK