Bonadsmålning, 1900-tal
Bonadsmålning, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Porfyr-/stenföremål 4 delar
Porfyr-/stenföremål 4 delar
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Böcker 10st, mestadels 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Flaska, 17/1800-tal
Flaska, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Dalatupp, 1900-talets början
Dalatupp, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigur, 18/1900-tal
Tomtefigur, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Matservisdelar, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Doktorshatt, AF Bodecker, Stockholm
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Räknesnurra, Original-Odhner
Räknesnurra, Original-Odhner
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Träskuren häst, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Fickursställ 2st med fickur i silver
1235
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Frukostkoppar med fat 4st, "Val'dor", Royal Albert
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Textilt handtryck, Jobs
Textilt handtryck, Jobs
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Äldre svenska sedlar 8st
1238
Äldre svenska sedlar 8st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Väggkonsoler ett par, omkring år 1900
1239
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Affisch, "Roy Lichtenstein - Hayward Galleri", daterad 2004
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vikspegel, Johansfors Spegelfabrik, omkring 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Skivspelare, Le Petit Prince, Lenco
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Turkost glas 21 delar
Turkost glas 21 delar
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Konst 5 delar
Konst 5 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 7st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Knut Valinder (1909-1987)
Knut Valinder (1909-1987)
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Henrik Allert (f.1937)
1248
Henrik Allert (f.1937)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Champagnekylare 3st, Frankrike
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Lars Norrman för IKEA, 1970
Lars Norrman för IKEA, 1970
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Väggappliquer ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti serietidningar
Parti serietidningar
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Dörrar ett par, 1700-tal
Dörrar ett par, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 SEK
Figurin, Aldo Londi för Bitossi, Italien
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Figur till vindflöjel, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Fjäderdriven leksak, Max Carl, Västtyskland
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Frukostkoppar med fat 6st, Västtyskland
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Spritkök, Primus, no.210
Spritkök, Primus, no.210
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Vägghängare 2st, Klädhängaren Decorativ, Skoglunds Metallgjuteri Anderstorp
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Formar med lock 4st, Le Creuset
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Miniatyrdalahästar och tuppar, ca.47st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Sytrådsmonter, Dominator, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Matservisdelar, "Hedera", Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Axel Salto (1889–1961)
Axel Salto (1889–1961)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Färdskrin, 1700-tal
Färdskrin, 1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
Bajonett, Sverige, m/1896
Bajonett, Sverige, m/1896
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dricksglas 12st, Aino Aalto för Iittala
1267
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 24st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1270
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Emaljerat 5 delar
1271
Emaljerat 5 delar
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Antik kanon, monterad på ekplatta
1272
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK