Bestickuppsättning, "Singoalla", Nilsjohan
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Kubbstol, 1900-tal
Kubbstol, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Tallrikar 7st, Lena A. Linderholm för Solemene, Italien
1389
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
1391
Vägghylla, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 2 delar
1392
Mässing 2 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Parti keramik, Nittsjö
1393
Parti keramik, Nittsjö
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Vinglas 11st, Erik Höglund för Boda
1394
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Starkvinsglas 11st, 18/1900-tal
1395
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Mat- och bordsskedar 8 delar, silver, mestadels 1800-tal
1396
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Smycken 11 delar, 18/1900-tal
1397
Smycken 11 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti linnetextilier
1398
Parti linnetextilier
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vävd matta, 1900-talets andra hälft
1399
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Allmogemålning, 1900-tal
1400
Allmogemålning, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Grindar ett par samt enkelgrind, tidigt 1900-tal
1401
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Knappdragspel, Hagström, Casello
1403
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
iMac, modell A1224, 2007
1404
iMac, modell A1224, 2007
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Tenn 4 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Glasservisdelar, "Karneval", Lars Hellsten för Skruf
1406
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Fickur 3st, varav 2st i silver
1407
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Golvur, allmoge, bär datering 1753
1408
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Modellbåt, 1900-talets andra hälft
1409
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Champagnestrutar 6st, 2000-tal
1410
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
1411
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
Skrivbord, 1800-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Ullkorg, Gotland, daterad 1972
1413
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Katsuyuki Nishijima
Katsuyuki Nishijima
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
1415
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Pendelur, empirestil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Ester Henning (1887-1985)
1417
Ester Henning (1887-1985)
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Pistolhölster med bälte, 1900-tal
1419
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Axel Snis (1918–1994)
1420
Axel Snis (1918–1994)
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Tekoppar med fat 6st, Staffordshire, England
1421
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Allmogegardiner 2+2+1
Allmogegardiner 2+2+1
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 19/2000-tal
1424
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fickur i silver, Omega
Fickur i silver, Omega
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti äldre leksaker
1426
Parti äldre leksaker
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Delar till vägghyllor, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1429
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Kohalsband, 1800-tal
Kohalsband, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti 8 delar, mestadels 1800-tal
1439
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti handdukar i linne
Parti handdukar i linne
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar 14st, Sigurd Persson Melin för Boda Nova
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Takplafond, gustaviansk stil, 19/2000-tal
1442
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK