Lerkärl, 1900-tal
Lerkärl, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Glasservisdelar 7st, "Line", Anna Ehrner för Kosta Boda
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, möjligen Alf Svensson, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Damarmbandsur, Omega
Damarmbandsur, Omega
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Kopparstick 3st, Jacques Rigaud, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Figurin, Mari Simmulsson för Upsala Ekeby
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Figurin, "Linda", Dorothy Clough för Ekeby
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Bestickuppsättning, Tobias Eckhoff för Lundtofte, Danmark
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Hatthylla samt käppställ, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Karaffer ett par, 1800-tal
Karaffer ett par, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Trädockor ett par, Japan
Trädockor ett par, Japan
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Servis 12 delar
Servis 12 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bröllopshandskar ett par, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Einar Palme (1901-1993)
Einar Palme (1901-1993)
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Kandelabrar ett par, 19/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Richard Karlsson
Richard Karlsson
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Vävd matta, 1950/60-tal
Vävd matta, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, "Kobra", Georg Jensen, Danmark
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Figurin, Lisa Larsson för Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Armbandsur 4st, TImex
Armbandsur 4st, TImex
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dalagris, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vaser 2st, Viktor Berndt för Flygsfors
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Bricka i stengods, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampor ett par, Bergboms B-18
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Affisch, "Femtioårsminnet av Olympiska Spelen", tryckt 1972
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Thorvald Rygaard
Thorvald Rygaard
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Tom Krestesen (f.1927)
Tom Krestesen (f.1927)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Edvin Ollers (1888-1959)
Edvin Ollers (1888-1959)
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Skomakarlampor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Träskuren figurgrupp, 1900-talets senare del
Slutpris2 100 SEK
Värdering500 SEK
Träskuren figurgrupp, monogramsignerad IH 82
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Glasservisdelar 24st, "Pisarengas", Iittala
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, Skultuna
Kandelaber, Skultuna
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Peter Adolf Persson
Peter Adolf Persson
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Skänk, 1900-talets början
Skänk, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Parksoffa, 19/2000-tal
Parksoffa, 19/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Altanstolar 3+2, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Fåtölj med fotpall, Stressless, Ekornes, Norge
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Fåtöljer ett par, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Salongsbord, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, 1800-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 000 SEK