Klotlampa, omkring 1900-talets mitt
1457
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Orientaliskt porslin 3 delar
Orientaliskt porslin 3 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1459
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 17st, 1900-talets mitt/första hälft
1460
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 22st, mestadels omkring 1900-talets mitt
1461
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Smide 6 delar
1462
Smide 6 delar
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Dalatuppar 10st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Rostfritt 4 delar
1464
Rostfritt 4 delar
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigurer 10st, mestadels Nittsjö
1465
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Skål, Gustavsberg, daterad 1933
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Julkeramik 9 delar, bl.a. E.Griebel
1467
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Urna, Höganäs, 1800-tal
Urna, Höganäs, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft
Bord, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Mässing 5 delar
Mässing 5 delar
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Lergods 6 delar, Nittsjö
Lergods 6 delar, Nittsjö
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 3st, Rörstrand samt Gustavsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 7st, mestadels Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Demonstrationsmotor, Motopuck, omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Uppstoppad gräsand
Uppstoppad gräsand
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Uppstoppad silltrut
Uppstoppad silltrut
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Kagge i nysilver, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Jubileumssåg, Sandviks Högbo, 288
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Ingun Wistedt
Ingun Wistedt
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Okänd konstnär, daterad 1909
Okänd konstnär, daterad 1909
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Okänd konstnär, daterad 1913
Okänd konstnär, daterad 1913
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Janos Lajos Tihanyi (1892-1957)
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Jardiniere, troligen Frankrike, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 7 delar
Allmoge 7 delar
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Mässings- och kopparföremål 7st, bl.a. 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Orientaliska föremål 6st
Orientaliska föremål 6st
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Fickur 2st
Fickur 2st
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Silver 10 delar, 1800-tal
Silver 10 delar, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Parti kaffeskedar i silver, bl.a. Norge
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Cistern med tapp, 18/1900-tal
Cistern med tapp, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Glasflöten 10st
Glasflöten 10st
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Silver 13 delar
Silver 13 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Parti silverskedar
Parti silverskedar
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Kristall 7 delar
Kristall 7 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti vikter
Parti vikter
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Fruktservis 13 delar, Rosenthal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Uppstoppad räv
Uppstoppad räv
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK