Mapp efter Nils Dardel, "Exotiskt"
1609
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Parti fickur och mynt, bl.a. silver
1610
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Vägglampor ett par, Fåglavik, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
1628
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampor ett par, Aneta, 1900-talets andra hälft
1629
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Matservisdelar 13st, "Bengali", Rörstrand
1630
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservis, ALP Lidköping, 1930/40-tal
1631
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1930-tal
1632
Taklampa, 1930-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Påskägg 15st, mestadels 1900-talets första hälft
1633
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Parti mynt och sedlar
1634
Parti mynt och sedlar
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Riktinstrument M/34, Carlsson & Westerberg, Eskilstuna
1635
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Idrottsalbum, "Rekordmagasinets-samlaralbum", 1955/56
1636
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Syltkrukor 4st, Rörstrand samt Gustavsberg
1637
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Tidskriftsställ 2st, 1950/60-tal
1638
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Parti mynt, bl.a. silver
1639
Parti mynt, bl.a. silver
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Affisch, "Bebop Business", tryckt 1983
1641
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Herbarium, daterat 1940
1642
Herbarium, daterat 1940
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Carl W. Otto
1643
Carl W. Otto
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Bordsduk, 1900-talets början
1644
Bordsduk, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Blåsinstrument 3st
1645
Blåsinstrument 3st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti bestick 20 delar, bl.a. Ainar Axelsson för Gabis Gense
1646
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Sidobord, Messin, FInland
1647
Sidobord, Messin, FInland
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Fotogenlampor 3st, 1900-talets första hälft
1648
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
1649
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Avvägningsinstrument, F.J.Berg, Stockholm, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Ljudanläggning 8 delar
1651
Ljudanläggning 8 delar
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, barockstil, 1900-talets första hälft
1654
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1655
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vägghyllor ett par, 2000-tal
1670
Vägghyllor ett par, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Ljudanläggning 3 delar
1687
Ljudanläggning 3 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1800-tal
1688
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor 4st
Bordslampor 4st
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Soppslev i silver, 1849
Soppslev i silver, 1849
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bordsfotogenlampor 3st, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Solur, 1900-tal
Solur, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kontorsstolar 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Harry Booström (1917-1996)
Harry Booström (1917-1996)
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fåtöljer ett par, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Bordstelefoner 3st, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Provdockor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
Skrin, barock, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Knoppbräde, 1800-tal
Knoppbräde, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Handknuten matta, Irak
Handknuten matta, Irak
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Fåtölj, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Fåtöljer 2st
Fåtöljer 2st
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Bordslampa, Örsjö Industri, 1900-talets slut
1727
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK