Hasse Lindroth (f.1938)
1342
Hasse Lindroth (f.1938)
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
Emaljerade grytor 2st, bl.a. Husqvarna
1343
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Duk, 1900-talets början
1344
Duk, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Hinkar 3st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 3 delar, 18/1900-tal
Koppar 3 delar, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Gryta med lock, 18/1900-tal
Gryta med lock, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Teservisdelar, "People", Ulrica Hydman Vallien
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, funkis, 1940-tal
Taklampa, funkis, 1940-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Albin Amelin (1902-1975)
Albin Amelin (1902-1975)
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Henri de Toulouse-Lautrec, efter
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Ostformar 4st, allmoge, bl.a. daterad 1861
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Einar Bäckström, Malmö
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Matservis, Gustavsberg, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Silver 5 delar
Silver 5 delar
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Pipskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Guld 2 delar, 14k
Guld 2 delar, 14k
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
Silversmycken 6 delar
Silversmycken 6 delar
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Flaskor samt karaff, 3 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Nils Forslund
Nils Forslund
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
1362
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Bamse Kragh Jacobsen (1913-1992)
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Röllakanmatta, Anne-Marie Boberg
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Mats Bäcker (f.1958)
Mats Bäcker (f.1958)
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Skomakarlampa med hiss, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1940-tal
1377
Taklampa, 1940-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Textila handtryck ett par, efter Johannes Nilsson, Breared
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Smycken 3 delar
Smycken 3 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Brevkniv, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Lådfack, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Affisch, "Barnens Dag", Norlander, daterad 1943
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Taburett, Karl Johan stil, tidigt 1900-tal
1384
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kopparstick, 1800-tal
1385
Kopparstick, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Sybord, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Stormlykta, Optimus 930
1390
Stormlykta, Optimus 930
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 3st, Nittsjö
1391
Figuriner 3st, Nittsjö
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Matservisdelar, Arabia, Finland, 1900-talets första hälft
1392
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Fickur 4st, bl.a. Omega
1393
Fickur 4st, bl.a. Omega
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Buljongkoppar med fat 9st, Burgenland, Tyskland
1394
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
1395
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1397
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
1398
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
1399
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
1400
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1401
Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Calle Örnemark
1403
Calle Örnemark
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK