Figuriner 8st
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigurer 21st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Tillbringare och skinkfat, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 4st, Arabia, Finland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Golvvas, Andersson & Johansson, Höganäs
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Tomtefigurer 9st, mestadels omkring 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Jardiniere, Nittsjö
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Laholms Keramik, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder 2st, Gustavsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Krus 3st, bl.a. Nittsjö och Höganäs
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigurer 7st, bl.a. tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Julkrukor 9st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Tändsticksställ, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bords-/vägglampa, funkis, 1930/40-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner 8st, Paul Hoff för Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Parti svenska silvermynt, bl.a. före 1942
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Värdemynt 9st, silver
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Inger Hahn Redin
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
Träskurna figurer ett par, daterad 1976
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Väggplakett, Börje Skohg för Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 17st, Nittsjö, bl.a. Thomas Hellström
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Lergods 16 delar, Nittsjö
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Keramik 3 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tomtefigurer 7st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Tomtefigurer 10st, mestadels omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Vaser 2st, "Savoy", Alvar Aalto för Iittala
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Mörksuggor 6st
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Figuriner 5st, Goebel, Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Tomtefigurer 15st, mestadels omkring 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Tomtefigurer 5st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 5st
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Glas 4 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Dörrtrycken 11st, rokokostil, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Dörrhandtag 5 delar, bl.a. 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1221
Smycken 4 delar, 18k
Slutpris7 600 SEK
Värdering7 000 SEK
Smycken 6 delar, 18k
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 SEK
Provdocka, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Konstglas 3 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Smycken 7 delar, 14k
Slutpris13 500 SEK
Värdering12 000 SEK
Bertil Bull-Hedlund (1893-1950)
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Ytterfoder 2st, Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Priskurant, "Fiskredskap", Albert Engström Fiskredskapsfabrik, Falun, 1916
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Servisdelar, "Midsommar", Rörstrand
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Dräktbrosch i silver, 1908
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Mikroskop, Leitz, Wetzlar
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, "Colorina", Nanny Still för Hackman
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK