Järnsäng, omkring år 1900
Järnsäng, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Profil", Folke Ohlsson för DUX
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1803
Golvur, allmoge, daterat 1803
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bord med fällskivor, 1800-talets senare del
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, 1950/60-tal
Fåtölj, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1917
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Tebord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, Louis XVI stil, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Trädgårdsmöblemang 6 delar, Elsa Stackelberg för Fri Form
Slutpris8 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Pallar 2st, allmoge, 1800-tal
Pallar 2st, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Kista, allmoge, daterad 1834
Kista, allmoge, daterad 1834
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Divan, 2000-tal
Divan, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Vitrinskåp 3st, IKEA, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Glas 16 delar, Finland
Glas 16 delar, Finland
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Slutpris2 700 SEK
Värdering500 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ellis Wallin (1888-1972)
Ellis Wallin (1888-1972)
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Smycken 2 delar
Smycken 2 delar
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Parti svenska öringar i silver
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tubkikare, Kowa Spotting Scope TS-601
Slutpris2 500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris6 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Hängen 7st, 18k
Hängen 7st, 18k
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Gunnar Norrman (1912-2005)
Gunnar Norrman (1912-2005)
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ytterfoder, Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Ytterfoder 3st, bl.a. Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Lergods 2 delar, Nittsjö
Lergods 2 delar, Nittsjö
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 15st
Figuriner 15st
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Takkedja till ljuskrona, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Äggterriner med lock 3st, bl.a. Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Ilja Repin, kopia efter
Ilja Repin, kopia efter
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 15st, bl.a. Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Dalahästar 8st, bl.a. Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Dalahästar 5st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Träskurna hästar 15st
Träskurna hästar 15st
Slutpris2 800 SEK
Värdering800 SEK
Rättvikshästar 3st
Rättvikshästar 3st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Träskurna hästar 22st
Träskurna hästar 22st
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Kaffeservsidelar, "Maria", Rosenthal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Flaskschatull, 1800-tal
Flaskschatull, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Nabot Törnros (1878-1914)
Nabot Törnros (1878-1914)
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Konstglas 4 delar
Konstglas 4 delar
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Kåsor 3st, samearbeten, bl.a. 1940-tal
1132
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Per-Erik Böklin
1133
Per-Erik Böklin
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Handväskor 2st, Michael Kors
1134
Handväskor 2st, Michael Kors
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Urna med lock, Suzanne Öhlen för Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK