Väggskåp, allmoge, daterat 1782
304
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, modell 91, Svend Skipper, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering8 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, Rättvik, 1780-tal
Slutpris9 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris6 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 4st, "Lilla Åland", Carl Malmsten
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Karmstol, allmoge, södra Sverige, daterad 1794
Slutpris7 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Hörnkärlhylla, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Hednabord, allmoge, 1800-tal
Hednabord, allmoge, 1800-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Serveringsvagn, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Mina", Bruno Mathsson för Mathsson International
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Sideboard, "Comet", Bogeryds möbelfabrik, 1960-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, rokoko, 1700-tal
Byrå, rokoko, 1700-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Öronlappsfåtölj, Halvor Bakke för Signature Collection, Norge
Slutpris1 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Bänkskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, Stockholmsarbete i senbarock, 1700-talets första hälft
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Soffa, "Lindegård", Carl Malmsten, 1940/50-tal
Slutpris600 SEK
Värdering4 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris25 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Pelarbord, allmoge, Västerbotten, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Stol, barock, 16/1700-tal
Stol, barock, 16/1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Golvur, Stjärnsund, 1700-tal
Golvur, Stjärnsund, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Geridong, empirestil, 1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 4st, varav 3st gustavianska Stockholmsarbeten
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 4st, "Garmi", Nils Jonsson för Troeds
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Pelarbord, 1800-talets slut
Pelarbord, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Etagebord, 1900-talets slut
Etagebord, 1900-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Urna med piedestal, Höganäs, omkring år 1900
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Spegel med konsolbord, sengustaviansk stil, 1800-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, "Moment", Niels Gammelgaard för IKEA
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 4st, provinsarbeten i rokoko, 17/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Kiststol, allmoge, Dalarna, daterad 1786
Slutpris1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
Bord, allmoge barock, daterat 1847
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar ett par, "Step", Mac Stopa för Tonon, Italien
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bankett, Karl Johan stil, 1900-talets början
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Kontorsstol, England, 1900-talets senare del
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Gondol", Gillis Lundgren för IKEA
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Piedestal, omkring år 1900
Piedestal, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Parbord, Lysberg & Hansen, Köpenhamn
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, Karl Erik Ekselius för JOC
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Mingo", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffbord, 1940-tal
Soffbord, 1940-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK