Badkarssoffa, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Parksoffa, "Soffa 5", Grythyttan
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, 1940-tal
Fåtöljer ett par, 1940-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
Stolar 4st samt karmstolar ett par, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1969
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Lyktstolpe med hus, Bohus Mekaniska Verkstad, omkring år 1900
Slutpris6 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Biblioteksbord, 1920/30-tal
Biblioteksbord, 1920/30-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Lådfack, 1900-talets första del
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Affärsdisk, Åtvidaberg, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, Slettvoll, 2000-tal
Soffa, Slettvoll, 2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Kista, allmoge, Dalarna, daterad 1868
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Gunghäst, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Skåp, jugend, 1900-talets första del
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvspegel, Nordiska Kompaniet, 1920-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
Soffbord, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Soffa, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
Motorcykel, REX
Motorcykel, REX
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Motorcykel, Maraton
Motorcykel, Maraton
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Moped, Fram, 1950/60-tal
Moped, Fram, 1950/60-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Pelarbord, naturalistisk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Hylla, Pira, 1960-tal
Hylla, Pira, 1960-tal
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 SEK
Spegel, sengustavianskt Stockholmsarbete av Jonas Frisk
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Sekretär för barn, 1800-tal
Sekretär för barn, 1800-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordsmonter, omkring 1900-talets mitt
470
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffbord, 1930/40-tal
471
Soffbord, 1930/40-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
478
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Stolar ett par, gustavianska provinsarbeten, tidigt 1800-tal
485
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Lekhäst, 1900-talets början
Lekhäst, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Ytterfoder, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeservis, Einar Forseth, "Gazell", ALP Lidköping
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, 18/1900-tal
Spegel, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Voula Kereklidou (f.1952)
Voula Kereklidou (f.1952)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Beverloo Corneille (1922-2010)
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Gösta Gummesson 1928-2012
Gösta Gummesson 1928-2012
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Gösta Gummesson 1928-2012
Gösta Gummesson 1928-2012
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, Karlskrona Lampfabrik, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Herrarmbandsur, Longines, Ti
Herrarmbandsur, Longines, Ti
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Ljuslyktor 5st, Royal Krona
Ljuslyktor 5st, Royal Krona
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK