Lowest lot number
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
Est400 SEK
1696
Blåtonat glas 13 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1698
Stellan Mörner (1896-1979)
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Affisch, efter Marc Chagall
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Arbetsbord, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Symöbel, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Baljor 2st, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Piedestal, omkring år 1900
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bricka till tebord, Josef Ekberg för Gustavsberg, 1928
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1706
Okänd konstnär, omkring år 1900
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1708
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
1709
Golvlampa, AB Allan Dolge, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti filmstjärnor
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Silver 12 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti bokmärken
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bålskål, 1900-talets första del
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Lakan 10st
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Syltkrukor 5st, Gustavsberg samt Höganäs
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti linnetextilier
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Oklippta linnehanddukar 3 rullar
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Tryck efter varglapp
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets början
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Keyboard, Yamaha, Tyros 2
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Karikatyrer 23st, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Ryska dockor 4st
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1738
Takkrona, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti bijouterier
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1740
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bord, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1742
Karta över Norden, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Chessnut Evo, CE100
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bertil Wahlberg (1923-1980)
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti röd jaspis
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1746
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
1747
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1748
Takampel, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1749
Böcker 20st, Tintin, Hergé
Final bid2,300 SEK
Est800 SEK
Böcker 11st, Linda och Valentin
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti LEGO, bl.a. daterat 1979
Final bid1,900 SEK
Est1,200 SEK
1752
Kista, allmoge, daterad 1876
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1753
Björn Julin (1902-1971)
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Björn Julin (1902-1971)
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Krön, 1800-talets slut
Final bid800 SEK
Est500 SEK
1756
Syltkrukor 7st, mestadels Höganäs
Final bid600 SEK
Est800 SEK
1757
Keramik 8 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK