Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
864
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Vägglampa, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampa, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, omkring år 1900
Bordslampa, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, Skultuna, no.205, barockstil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Bordslampor ett par, Hovmantorp, 1960/70-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Takplafonder ett par, Tiffanystil, 1900-talets senare del
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstake, Bo Svensk, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, "Smaragd", Ewald Dahlskog för Bo Fajans
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Golvlampa, "Laser Uplighter", Max Baguara för Lamperti, Italien
1235
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, "Simris", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fönsterlampa, Louis Poulsen, typ 18500
Final bid2,400 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen/Fog & Mörup, Danmark
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Laholm, 1900-talets andra hälft
1270
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bordslampor ett par, Royal Copenhagen
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, "B93", Hans Agne Jakobsson, Markaryd
1316
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, Armaturhantverk, Tibro
1318
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900
Bordslampa, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Takplafond, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
1331
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 1950/60-tal
Bordslampa, 1950/60-tal
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Stormlyktor 2st
Stormlyktor 2st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Biilman-Petersen för Holmegaard
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Vägglampetter ett par, barockstil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1392
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Plafondlampa, 1930/40-tal
1393
Plafondlampa, 1930/40-tal
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Bordsfotogenlampor 2st, omkring år 1900
1431
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljusplafond, 1900-tal
Ljusplafond, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Takampel, empirestil, 1900-tal
1442
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1447
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Belysning 8 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Belysning 4 delar
Belysning 4 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampor 2st, Designhouse, Stockholm
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Lykta, 19/2000-tal
1566
Lykta, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Stolplyktor ett par, 1900-tal
1568
Stolplyktor ett par, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
Est400 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
1708
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK