Ljusstakar ett par, sengustavianska, 1800-talets början
30
Final bid2,700 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, troligen Ryssland, 1800-talets senare del
61
Est2,500 SEK
86
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Oblatask, barock, 1700-tal
100
Oblatask, barock, 1700-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Kanna, 1800-talets första hälft
139
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Tekök, rokoko, 1700-tal
141
Tekök, rokoko, 1700-tal
Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK
Ljuskrona, barock, 1700-tal
142
Ljuskrona, barock, 1700-tal
Final bid15,500 SEK
Est2,000 SEK
Urnor ett par, empire, 1800-talets första hälft
151
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Liten brännvinsflaska, daterad 1833
193
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Skulptur, daterat 1911
198
Skulptur, daterat 1911
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Kärl med hänkel, daterat 1852
205
Kärl med hänkel, daterat 1852
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, barock, 1700-tal
209
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Åderlåtare, 17/1800-tal
214
Åderlåtare, 17/1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Fat i tenn, daterat 1693
250
Fat i tenn, daterat 1693
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skulptur, Japan, tidigt 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Rakknivsskrin, 1800-tal
Rakknivsskrin, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Kakelugnsfötter ett par, rokoko, 1700-tal
282
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsurnor ett par, omkring år 1900
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Ikon, troligen 1700-tal
Ikon, troligen 1700-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Sax, 1700-tal
Sax, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Lodstrykjärn, daterat 1763
Lodstrykjärn, daterat 1763
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Yxa, 17/1800-tal
Yxa, 17/1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Kaffekannor 2st, 1800-tal
526
Kaffekannor 2st, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Ikoner 2st, 17/1800-tal
529
Ikoner 2st, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Vas, Holland, 1700-tal
545
Vas, Holland, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Bultlås, 1700-tal
600
Bultlås, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bultlås, 1700-tal
704
Bultlås, 1700-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Skrin, Karl Johan, 1800-talets första hälft
759
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, 1800-tal
762
Kandelaber, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Lergods 3 delar, 1800-tal
768
Lergods 3 delar, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Lock till sängvärmare 3st, barock, 1700-tal
769
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Mässing 2 delar
803
Mässing 2 delar
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Uppsatsskålar 2st, omkring år 1900
804
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Mässing 4 delar, 17/1800-tal
824
Mässing 4 delar, 17/1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skrin 3st, Karl Johan, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Ljusstake, Karl Johan, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Brödfat 2st, 1800-tal
955
Brödfat 2st, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
Skrin, barock, 1700-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Kakformar 11st, mestadels 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti ritningar och skisser, bl.a. daterad 1820
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Gavlar till gustavianska soffa, 1800-tal
1850
Final bid200 SEK
Est400 SEK