Skålfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
125
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Tallrik, Kina, Yongzheng
134
Tallrik, Kina, Yongzheng
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
176
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Tekanna, Kina, 1800-tal
182
Tekanna, Kina, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Djup tallrik, Kina, Kangxi
Djup tallrik, Kina, Kangxi
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Tallrikar 5st, Kina, Qianlong
Tallrikar 5st, Kina, Qianlong
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
Lockurnor ett par, Kina, 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est800 SEK
Urnor med lock ett par, Mingstil
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Skål, Kina, 1800-tal
Skål, Kina, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Porslin 3 delar, Kina, Qianlong, 1700-tal
537
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
543
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tedosa, Kina, 18/1900-tal
Tedosa, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Vas, Kina, Qing, 1800-tal
597
Vas, Kina, Qing, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Kanna, Kina, Qianlong, 1700-tal
601
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stort ytterfoder, Kina, 1900-talets första hälft
623
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
Vas, Japan, Meiji
Vas, Japan, Meiji
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Porslin 5 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
740
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Urnor ett par, Kina, 1900-tal
760
Urnor ett par, Kina, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Tenn 2 delar, Kina, 1900-tal
811
Tenn 2 delar, Kina, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skål på fot, Kina, 1800-tal
Skål på fot, Kina, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skulptur, Tangstil, 1900-tal
Skulptur, Tangstil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Lockurna, Japan, 1800-tal
Lockurna, Japan, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Porslin 7 delar, Kina
Porslin 7 delar, Kina
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Parti 12 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Ytterfoder 2st, Asien
Ytterfoder 2st, Asien
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Parti 10 delar, Asien
Parti 10 delar, Asien
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Fat och tallrikar 8 delar, Kina samt Japan, bl.a. 1800-tal
1299
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Porslin 13 delar, Kina, bl.a. 1700-tal
1300
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Parti porslin, m.m. Asien/mellanöstern
1301
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Orientaliska föremål 11st
1450
Orientaliska föremål 11st
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Parti socklar och ställ, Kina
Parti socklar och ställ, Kina
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål
1993
Parti orientaliska föremål
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK