Skrivbord, "Diplomat", Tingströms, 1960-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Stolar 2st, allmoge barock, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Matbord, "Symphony", Haslev, Danmark
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Karmstol, nordeuropa, 1800-tal
Est500 SEK
Kontorsstolar ett par, Zanotta, Italien
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Kelimmatta
Kelimmatta
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Bordslampor ett par, jugend, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Parti samlarbilder, Cloetta
Parti samlarbilder, Cloetta
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Skrivbordsset 3 delar, Sune Bäckström, 1900-talets första hälft
Final bid2,700 SEK
Est800 SEK
Taklykta, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stolar 6st, "Turku", IKEA, 1900-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Herrarmbandsur 3st
Herrarmbandsur 3st
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Punschmuggar 13st, silver
Punschmuggar 13st, silver
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Taklampor 2st, Rupert Nikoll, 1960-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Dekorationsblomma, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Servisdelar 13st, Västtyskland, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Nysilver 2 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Vjeteslav Kliuchnikov
Vjeteslav Kliuchnikov
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Rashid Adgamov
Rashid Adgamov
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Per Hasselberg, efter
1166
Per Hasselberg, efter
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Imre Antonyi (f.1932)
1167
Imre Antonyi (f.1932)
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, barockstil, 1900-tal
1168
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Väggrelief, 1900-tal
1170
Väggrelief, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Keramik 3 delar, "California", Carl Harry Stålhane för Rörstrand
1171
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis, Rörstrand
Kaffeservis, Rörstrand
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Porslin 2 delar, Danmark
Porslin 2 delar, Danmark
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Träsnitt 2st, Japan, bl.a. Kunisada
1174
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bojan, Kina, 1800-tal
Bojan, Kina, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti porslin, Rörstrand
1176
Parti porslin, Rörstrand
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Olle Ängkvist
Olle Ängkvist
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal
Okänd konstnär, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Skål, Kina, Qianlong, 1700-tal
1179
Final bid2,500 SEK
Est500 SEK
Dryckeshorn, omkring år 1900
Dryckeshorn, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
2 band, "Resa genom Abysinien", Jacob Bruces, tryckt 1795
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Smycken 3 delar, 18k
Smycken 3 delar, 18k
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Parti smycken, 18k
Parti smycken, 18k
Final bid16,000 SEK
Est15,000 SEK
Stengods 3 delar, Marianne Westman
1184
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Gunnar Nordström (f.1921)
Gunnar Nordström (f.1921)
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Kerstin Birgersdotter
Kerstin Birgersdotter
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Spegel, 1800-tal
Spegel, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK