Skrin, senbarock, daterad 1757
38
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
Kandelaber, troligen 1800-tal
53
Kandelaber, troligen 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 1800-tal
101
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstake, barock, 16/1700-tal
200
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
201
Final bid700 SEK
Est800 SEK
225
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar ett par, 1700-tal
239
Ljusstakar ett par, 1700-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Reseschatull, empire, 1800-talets första hälft
272
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kärl med lock, 1800-tal
Kärl med lock, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Vattentunna, 1800-tal
525
Vattentunna, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Väggappliquer ett par, 1800-talets slut
709
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Inkunablar 3st, 14/1500-tal
779
Inkunablar 3st, 14/1500-tal
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
Åderlåtare, 1800-tal
860
Åderlåtare, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, 17/1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Stenyxa
Stenyxa
Final bid2,500 SEK
Est800 SEK
Nattljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dryckeshorn, omkring år 1900
Dryckeshorn, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Porslin 7 delar, Kina, 19/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Hänglås 3st, 1800-tal
Hänglås 3st, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK