Kamera, Leica, Ernst Leitz Wetzlar, Tyskland
Final bid2,900 SEK
Est2,000 SEK
28
Jakttrofé, gemsbock
Final bid4,000 SEK
Est3,000 SEK
39
Kamera, Leica R4
Final bid5,000 SEK
Est5,000 SEK
53
Jakttrofé, Kudu
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
82
Jakttrofé, afrikansk buffel
Final bid2,700 SEK
Est4,000 SEK
102
Jakttrofé, eland
Final bid2,300 SEK
Est3,000 SEK
117
Jakttrofé, sydafrikansk koantilop
Final bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
152
Kniv med slida, Alfred Norrström, Eskilstuna, 18/1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est2,500 SEK
154
Jakttrofé, gnu
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
156
Kniv med slida, A.J. Westersson, Eskilstuna
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
172
Replika av dykarhjälm, 19/2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
178
Jakttrofé, springbock
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Jakttrofé, svart springbock
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
211
Jakttrofé, ellipsvattenbock
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
247
Jakttrofé, impala
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
Jakttrofé, impala
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Reklamskylt, "Coca-Cola", 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
546
Jakttrofé, duiker
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Spelschatull, Sörmans Stockholm, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
630
Bestickservisdelar, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
Final bid900 SEK
Est800 SEK
712
Baryton, "700", Besson, London, England
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Armillarsfär, Chez G. Gobille, Paris, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
906
Ljudanläggning 3 delar, Bang & Olufsen
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
909
Knivar med slida 4st
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Hornarbeten 4st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Skålar 5st, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
1152
Parti knivar och knivslidor, bl.a. 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1161
Tecken 5st, bl.a. Amarantorden
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skulptur, Jerk Werkmäster
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bestickuppsättning, "Empire", nysilver
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Saltflaska, samearbete
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, bl.a. Frankrike
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar 42st, "Olga", nysilver
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Pennor 4st, bl.a. med spets i 14k
Final bid3,600 SEK
Est500 SEK
Uppstoppad häger
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Jordglob, Handels- och samfärdsglob, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1344
Julgransdekorationer 18st, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Klarinett, Buffet, Paris, Frankrike
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Dörr, 16/1700-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Figurer 2st, Praktisk Konst , Falun, 2005/09
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Kamera, Voigtländer Vitomatic IIA
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Knivar 4 delar
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Gavelfönster, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Mediespelare, Beosound Century, Bang & Olufsen
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Medaljsköldar 4st, bl.a. 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Parti korkskruvar, mestadels 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti pipor, m.m.
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 8st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est500 SEK