Jemt Olov Persson (f.1871)
Final bid4,600 SEK
Est3,000 SEK
121
Jemt Olov Persson (f.1871)
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
158
Jemt Olov Persson (f.1871)
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
219
Stor dalatupp, Grannas, A.Olsson
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
226
Dalahäst, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Jemt Olov Persson (f.1871)
Final bid900 SEK
Est500 SEK
256
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
278
Knotskål, allmoge, daterad 1844
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
606
Laggat kärl, allmoge, Västerdalarna, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
616
Dalatupp, Jerk Werkmäster, Nittsjö
Final bid500 SEK
Est500 SEK
617
Dalahäst, Jerk Werkmäster, Nittsjö
Final bid500 SEK
Est500 SEK
661
Dalahäst, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Selbåge, allmoge, daterad 1815
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spelhorn, allmoge, 17/1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Fäbostege, allmoge, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Svepask med lock, daterad 1909
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Kryddskrin 2st, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Rotarbeten 6st, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, "Smålandsstake", 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
2897
Möbler 2 delar, allmoge, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK