Golvvas, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
27
Golvvas, Kina, Kanton, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
100
Vas, Kina, 18/1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est800 SEK
119
Vattendroppare, Kina, Song/Yuan
Final bid2,300 SEK
Est2,500 SEK
191
Djup tallrik, Kina, Kangxi
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
248
Vas, Kina, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Vas, Kangxistil
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Bärtallrikar 2st, Kina, Kangxi
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Tallrik, Kina, Kangxi
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Skålfat, Kina, Jiaqing, "Fitzhugh"
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
604
Värmefat, Kina, 1800-tal
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
610
Skulptur, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
683
Kantin, Kina, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skålar 3st, Kina, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, Kina, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Vaser ett par, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Porslin 2 delar, Kina
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Okänd konstnär, Kina
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Final bid4,000 SEK
Est800 SEK
Akvareller 2st, Kina
Final bid100 SEK
Est1,500 SEK
Akvarell, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1309
Orientaliskt porslin 6 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Foohundar ett par, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Asiatiskt porslin 7 delar
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Orientaliskt porslin 5 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
1788
Parti orientaliska föremål
Final bid700 SEK
Est800 SEK
1951
Bordslampor 4st, Kina, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK