Lowest lot number
Maj Jerndahl (1895-1961)
Final bid3,800 SEK
Rune Hagberg (1924-2015)
Final bid1,600 SEK
Bill Flodin (1934-1976)
Final bid100 SEK
Gösta Nyberg (1913-1987)
Final bid500 SEK
Parti smycken, bl.a. silver
Final bid700 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Medaljer 2st, Victoria & Daniel, 2010
Final bid300 SEK
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Final bid2,700 SEK
10 band, "Form", 1930/40-tal
Final bid500 SEK
Fickur 2st, Omega
Final bid2,100 SEK
Glas 19st, Stockholms Glasbruk
Final bid400 SEK
Ljuslyktor 13st, "Kivi", Iittala
Final bid400 SEK
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Final bid1,200 SEK
Timglas, 1900-tal
Final bid200 SEK
Final bid900 SEK
Sockerskålar 2st, silver, 1900-tal
Final bid800 SEK
Bordslampa med vattenfontän, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Herrarmbandsur 3st, Tissot
Final bid2,500 SEK
Knivar med slida 5st
Final bid900 SEK
Handknuten matta, Lilijzan
Final bid1,000 SEK
Final bid700 SEK
Handknutna mattor 2st
Final bid500 SEK
Handknuten matta, Iran
Final bid400 SEK
Röllakanmatta
Final bid2,200 SEK
Provdocka, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Kuverttallrikar 8st, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Final bid200 SEK
Radio, Isis, modell 20-1
Final bid500 SEK
Serveringsbricka, jugend, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Servisdelar, "Japan", Rörstrand, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Glas 15 delar, bl.a. Reijmyre
Final bid300 SEK
Glas 7 delar, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Snurrpall, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Glas 7 delar
Final bid200 SEK
Spatserkäppar 2st, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Servisdelar, "Arctica", Arabia, Finland
Final bid600 SEK
Georg Andreas Källkvist (1913-1994)
Final bid500 SEK
Kaffeservisdelar, ALP Lidköping, 1900-talets första hälft
Orientaliskt 8 delar
Final bid900 SEK
Birger Stafås (1919-1989)
Final bid300 SEK
Pelle Hedman (1861-1933)
Final bid400 SEK
Pelle Hedman (1861-1933)
Final bid500 SEK
Smycken 2 delar
Final bid400 SEK
Dalahästar 7st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Bestick 33 delar, Italien
Final bid400 SEK
Försäljarväska, 1900-talets början
Final bid1,200 SEK