Reservoarpenna, Mont Blanc, Meisterstück
39
Final bid2,100 SEK
Bestickuppsättning, "Thebe", Folke Arström för Gense
109
Final bid1,300 SEK
Fossil
Fossil
Final bid1,500 SEK
Bestickuppsättning, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
Final bid900 SEK
Serveringsbord, Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet, 1985
Final bid1,000 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Bestickservisdelar 37st, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
597
Final bid500 SEK
Dalatupp, Nils OIsson, Nusnäs
656
Dalatupp, Nils OIsson, Nusnäs
Final bid700 SEK
Ljusstakar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
672
Final bid900 SEK
Kamera, Koilos, Century modell 43
709
Final bid700 SEK
Gyllenläder 3 delar, 18/1900-tal
755
Final bid400 SEK
Sigill, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
764
Final bid500 SEK
Gryta med lock, Timo Sarpaneva för Rosenlew
765
Final bid500 SEK
Sakral skulptur, 1900-tal eller äldre
790
Final bid300 SEK
Mask, Afrika
798
Mask, Afrika
Final bid1,000 SEK
Bordstelefon, LM Ericsson, Stockholm, 1900-talets första hälft
814
Final bid500 SEK
Dolkar och knivar 5 delar
818
Dolkar och knivar 5 delar
Final bid2,100 SEK
Shaker, Folke Arström för GAB
Shaker, Folke Arström för GAB
Final bid700 SEK
Bergsmansyxa, Bob Thunell, Falun, 2008
Final bid700 SEK
Dalatuppar 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Bordstelefoner 4st, "Kobra", LM Ericsson
Final bid900 SEK
Bokstöd ett par, samtida
Bokstöd ett par, samtida
Final bid200 SEK
Dalahästar 2st, bl.a. Grannas, A.Olsson
925
Final bid1,400 SEK
Skulptur, modern tillverkning
Skulptur, modern tillverkning
Final bid1,100 SEK
Trombon, Amati Kraslice, 1900-tal
Final bid800 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
957
Final bid300 SEK
Vette, 1900-tal
Vette, 1900-tal
Final bid500 SEK
Rakknivset, Erik Anton Berg, Eskilstuna, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Anatomisk torso, Deutsches Hygiene Museum Dresden, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Final bid700 SEK
Ryska dockor 2 uppsättningar
Ryska dockor 2 uppsättningar
Final bid700 SEK
Skärbräde, Spanien
Skärbräde, Spanien
Final bid100 SEK
Bläckställ, omkring år 1900
Bläckställ, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Dalahästar 5st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Ytterfoder 3st
Ytterfoder 3st
Final bid300 SEK
Dekorstolpar ett par, 1800-tal
Final bid4,000 SEK
Damcykel, Fram AB, Uppsala, 1900-talets början
1276
Final bid4,600 SEK
Spark, omkring år 1900
1279
Spark, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Svenskt Tenn 39 delar
Svenskt Tenn 39 delar
Final bid1,100 SEK
1293
Final bid500 SEK
Bestickservisdelar, Victoria, nysilver
Final bid100 SEK
Bestick 13 delar, Eskilstuna, 1800-tal
Final bid200 SEK
Mikroskop, BBT Krauss, Frankrike
Final bid300 SEK
Brevställ, omkring år 1900
Brevställ, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Bestickservisdelar, Edelstahl, Tyskland
Final bid200 SEK
Bestick 32 delar, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Dalahästar 8st, bl.a. Nils Olsson
Final bid900 SEK
Grindar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid4,200 SEK