Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora
157
Final bid1,700 SEK
Kittel, 1800-tal
211
Kittel, 1800-tal
Final bid900 SEK
Teburk, Edvin Ollers för Schreuder & Olsson, Stockholm, 1944
Final bid600 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Tobaksburk i tenn, GAB, 1934
609
Tobaksburk i tenn, GAB, 1934
Final bid800 SEK
Ljusstakar ett par, 1900-talets andra hälft
611
Final bid400 SEK
Bägare med lock, tenn, 1930
677
Bägare med lock, tenn, 1930
Final bid1,100 SEK
Stekhuvar 3st, 18/1900-tal
774
Stekhuvar 3st, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Klädhängare 2st, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Skrivbordsset 6 delar, Gusums Bruk
945
Final bid600 SEK
Värmeställ, tidigt 1900-tal
Värmeställ, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Kuverttallrikar 8st
Kuverttallrikar 8st
Final bid600 SEK
Kryddskrin 2st, 18/1900-tal
Kryddskrin 2st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Ljusstakar 3 par, 18/1900-tal
1267
Ljusstakar 3 par, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Ljusstakar 5st, Edvin Ollers, bl.a. "Saturnus"
1311
Final bid300 SEK
Fat, Tyskland, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Tenn 2 delar
Tenn 2 delar
Final bid200 SEK
Eldhundar ett par, 1900-tal
Eldhundar ett par, 1900-tal
Final bid300 SEK
Tenn 9 delar
1407
Tenn 9 delar
Final bid200 SEK
Stor pingla, Laxgårds, Gustafs
Final bid600 SEK
Balja, R.G.Fridell, Strömsund, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Nysilver 8 delar
Nysilver 8 delar
Final bid400 SEK
Serveringsdetaljer 44st, nysilver, bl.a. A.G.Dufva
Final bid1,200 SEK
Mortlar med stöt 13st, bl.a. Skultuna
1536
Final bid500 SEK
Hink, 18/1900-tal
Hink, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Final bid300 SEK
Konsol för hörn, omkring år 1900
1620
Final bid500 SEK
Ljusstakar 3 par
1833
Ljusstakar 3 par
Final bid200 SEK
Mässing 10 delar
2049
Mässing 10 delar
Final bid300 SEK
Pinglor och bjällror 10 delar
2263
Pinglor och bjällror 10 delar
Final bid400 SEK
Ljusstakar 15st, bl.a. 1800-tal
2294
Final bid700 SEK
Nysilver 3 delar
2674
Nysilver 3 delar
Final bid400 SEK
Parti ljusstakar och kandelabrar
2862
Final bid1,100 SEK
2901
Final bid200 SEK
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
2904
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Mässing 2 delar
2947
Mässing 2 delar
Final bid100 SEK