Lowest lot number
- Pewter and metal objectsClear filters
157
Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora
Final bid1,700 SEK
211
Kittel, 1800-tal
Final bid900 SEK
Teburk, Edvin Ollers för Schreuder & Olsson, Stockholm, 1944
Final bid600 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
609
Tobaksburk i tenn, GAB, 1934
Final bid800 SEK
611
Ljusstakar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
677
Bägare med lock, tenn, 1930
Final bid1,100 SEK
774
Stekhuvar 3st, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Klädhängare 2st, 1900-talets början
Final bid600 SEK
945
Skrivbordsset 6 delar, Gusums Bruk
Final bid600 SEK
Värmeställ, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Kuverttallrikar 8st
Final bid600 SEK
Kryddskrin 2st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
1267
Ljusstakar 3 par, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
1311
Ljusstakar 5st, Edvin Ollers, bl.a. "Saturnus"
Final bid300 SEK
Fat, Tyskland, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Tenn 2 delar
Final bid200 SEK
Eldhundar ett par, 1900-tal
Final bid300 SEK
1407
Tenn 9 delar
Final bid200 SEK
Stor pingla, Laxgårds, Gustafs
Final bid600 SEK
Balja, R.G.Fridell, Strömsund, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Nysilver 8 delar
Final bid400 SEK
Serveringsdetaljer 44st, nysilver, bl.a. A.G.Dufva
Final bid1,200 SEK
1536
Mortlar med stöt 13st, bl.a. Skultuna
Final bid500 SEK
Hink, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Final bid300 SEK
1620
Konsol för hörn, omkring år 1900
Final bid500 SEK
1833
Ljusstakar 3 par
Final bid200 SEK
2049
Mässing 10 delar
Final bid300 SEK
2263
Pinglor och bjällror 10 delar
Final bid400 SEK
2294
Ljusstakar 15st, bl.a. 1800-tal
Final bid700 SEK
2674
Nysilver 3 delar
Final bid400 SEK
2862
Parti ljusstakar och kandelabrar
Final bid1,100 SEK
2901
Final bid200 SEK
2904
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
2947
Mässing 2 delar
Final bid100 SEK