Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
1153
Final bid600 SEK
1154
Final bid600 SEK
Bordslampa, 1900-talets slut
Bordslampa, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Lampskärmar 2st, Jobs, Leksand
Final bid400 SEK
Golvlampa, GK typ 921, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Bordslampor ett par, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
1297
Final bid700 SEK
Bordsfotogenlampa, jugend, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Bordslampa, Tiffany-stil, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Lanternor ett par, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Skomakarlampa med hiss, 1900-talets första hälft
1461
Final bid500 SEK
Takkrona, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Bordslampor ett par, Bell, Danmark
Final bid300 SEK
Taklampa, Bergboms 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Taklampa, troligen Fritz Kurz för Orrefors, 1900-talets första hälft
Final bid2,100 SEK
Ljusstakar 4+2, 1900-tal
Ljusstakar 4+2, 1900-tal
Final bid600 SEK
Plafondlampa, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Bordslampa, "Amerika", Texa
Bordslampa, "Amerika", Texa
Final bid1,000 SEK
Bordslampor ett par, Nordiska Kompaniet
Final bid600 SEK
Bordslampor ett par, Anfaco, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Golvlampor ett par, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
1592
Final bid800 SEK
Lyktor 6st, mestadels Feuerhand
1597
Final bid800 SEK
Lyktor 7st, bl.a. Feuerhand
Lyktor 7st, bl.a. Feuerhand
Final bid400 SEK
Fasadlampor 2st, 1900-talets första hälft
1674
Final bid1,400 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen, Danmark
1676
Final bid400 SEK
Taklampa, 1950-tal
Taklampa, 1950-tal
Final bid1,100 SEK
Golvlampa, Pagos, omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Bordslampor 2st, 1900-tal
Bordslampor 2st, 1900-tal
Final bid100 SEK
Bordslampa, daterad 1989
1758
Bordslampa, daterad 1989
Final bid200 SEK
Jordglob med belysning, Columbus, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Lampkupor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Julljusstakar 5st
1841
Julljusstakar 5st
Final bid1,700 SEK
Golvlampa, NAF, 1950/60-tal
1842
Golvlampa, NAF, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
1989
Ljuskrona, 1900-tal
Final bid300 SEK
Kandelabrar 2st
2032
Kandelabrar 2st
Final bid400 SEK
Strålkastare, 1900-tal
2043
Strålkastare, 1900-tal
Final bid400 SEK
Bordslampa, rokokostil, 1900-tal
2174
Final bid300 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
2225
Final bid100 SEK
Elljusstakar 3st, bl.a. Luma
2230
Elljusstakar 3st, bl.a. Luma
Final bid600 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
2580
Final bid400 SEK
Golvlampor 3st, 1900-talets andra hälft
2586
Final bid300 SEK
Belysning 7 delar
2608
Belysning 7 delar
Final bid800 SEK
Spotlights 3st, Luminans Lilly
2617
Final bid200 SEK
Elljusstakar 6st, bl.a. Markslöjd
2726
Final bid700 SEK
Golvlampor 7st, 1900-talets mitt/andra hälft
2736
Final bid1,600 SEK