Ljusstakar ett par, gustavianska, daterade 1786
15
Final bid3,400 SEK
Fotoram, WMF, Jugend, tidigt 1900-tal
88
Final bid2,600 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska
Final bid1,200 SEK
Fat i tenn, barock, 1700-talets första hälft
274
Final bid700 SEK
Kandelabrar ett par, firma Svenskt Tenn, 1929
Final bid300 SEK
Kåsa i tenn, Carl Logren, Falun, 1762
680
Final bid400 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
884
Vattentunna, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Terrin med lock, Nordiska Juvelaktiebolaget, 1937
901
Final bid100 SEK
Eldhundar ett par, 1900-tal
Eldhundar ett par, 1900-tal
Final bid400 SEK
Jardiniere, modern tillverkning
914
Final bid400 SEK
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Bordsplateau, 1900-tal
Bordsplateau, 1900-tal
Final bid300 SEK
Dörrkläpp, 1900-tal
Dörrkläpp, 1900-tal
Final bid700 SEK
Strösockerskålar ett par, gustaviansk stil, A.G.Dufva, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Tenn 7 delar
Tenn 7 delar
Final bid600 SEK
Kandelabrar 3st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Tenn 3 delar, GAB, Stockholm, bl.a. 1934
Final bid500 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Gryta med lock, 1800-tal
Gryta med lock, 1800-tal
Final bid200 SEK
Eldhundar 2 par, 1900-tal
Eldhundar 2 par, 1900-tal
Final bid600 SEK
Båtpropeller, Michigan
Båtpropeller, Michigan
Final bid300 SEK
Ljusstakar ett par, Ystad Metall, barockstil, 1900-tal
1706
Final bid500 SEK
Hink, 18/1900-tal
Hink, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Kaffeservis 3 delar, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Koppar 4 delar, bl.a. 1800-tal
1767
Final bid400 SEK
Final bid200 SEK
Tennfat 14st, mestadels Sverige, 17/1800-tal
1838
Final bid2,100 SEK
Parti mässingsföremål, Skultuna
1844
Final bid1,000 SEK
Parti antika spännen m.m.
1852
Parti antika spännen m.m.
Final bid500 SEK
Köksutensilier 7 delar, bl.a. Frankrike
2012
Final bid1,200 SEK
Parti mässingsföremål
2023
Parti mässingsföremål
Final bid800 SEK
Kaffekokare, Stille-Werner, Stockholm, 1900-talets början
2035
Final bid400 SEK
Kokkärl i koppar 5 delar
2041
Kokkärl i koppar 5 delar
Final bid100 SEK
Metallföremål 14st
2204
Metallföremål 14st
Final bid400 SEK
Koppar 3 delar, 18/1900-tal
2226
Koppar 3 delar, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Parti ljusstakar, bl.a. 1800-tal
2535
Final bid400 SEK
Kandelaber, 1900-tal
2570
Kandelaber, 1900-tal
Final bid400 SEK
Grytor med lock 2st
2771
Grytor med lock 2st
Final bid200 SEK
Parti kopparföremål, 18/1900-tal
2796
Final bid1,000 SEK
Parti kopparföremål
2799
Parti kopparföremål
Final bid500 SEK
Baljor 5st
2873
Baljor 5st
Final bid900 SEK