Blombänk, 1950/60-tal
Blombänk, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Stegpall, Awab, 1950/60-tal
Stegpall, Awab, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Möblemang 4 delar, rokokostil, 1900-tal
1548
Final bid200 SEK
Spegel, sengustaviansk stil, 1800-tal
1554
Final bid1,700 SEK
Möbler 2 delar, Averskogs Lammhult, 1900-talets senare del
Final bid100 SEK
Karmstolar 4st, 1900-talets andra hälft
1593
Final bid200 SEK
Trädgårdsstol för barn, 1900-talets första hälft
1594
Final bid600 SEK
Parti 2 delar, 1900-talets andra hälft
1595
Final bid300 SEK
Nattduksbord, "Arena", Engström & Myrstrand för Tingströms
1598
Final bid200 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft
1670
Bord, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Kubbstol, 1900-tal
1671
Kubbstol, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Bord, rokokostil, 1900-talets början
1672
Final bid300 SEK
Fåtölj, omkring 1900-talets mitt
1673
Final bid600 SEK
Sidobord, Alberts Tibro, 1950-tal
1681
Final bid800 SEK
Notställ, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Fåtölj, "Läckö", Inger Thillmark
Final bid800 SEK
Tamburmajor, IKEA, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
1746
Final bid600 SEK
Byrå, 1950/60-tal
1747
Byrå, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Hylla, 1900-tal
1756
Hylla, 1900-tal
Final bid500 SEK
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Vägghyllor 2st, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Fåtölj med fotpall, Hjellergjerde, Norge, 2003
Final bid500 SEK
Kubbstol, 1900-tal
Kubbstol, 1900-tal
Final bid800 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut
1832
Skrivbord, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Spegel, 2000-tal
1839
Spegel, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
PIedestal, empirestil, 1900-talets andra hälft
1850
Final bid500 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
1857
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Stolar 4st, 1800-tal
1979
Stolar 4st, 1800-tal
Final bid400 SEK
1980
Final bid100 SEK
Skänk, nyrenässans, 1800-talets slut
1981
Final bid400 SEK
Soffa, "Örestad", Erik Ole Jörgensen för DUX
1982
Final bid1,000 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
1983
Soffbord, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Lådfack, modern tillverkning
1984
Lådfack, modern tillverkning
Final bid100 SEK
Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke
1985
Final bid700 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
1986
Final bid400 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
1994
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Piedestal, Afrika, 1900-tal
1997
Piedestal, Afrika, 1900-tal
Final bid500 SEK
Möbler 2 delar, 1940-tal
2000
Möbler 2 delar, 1940-tal
Final bid400 SEK
Stol, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
2016
Final bid300 SEK
Hyvelbänk, 1900-talets början
2030
Hyvelbänk, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Pulpetmöbel, barock, 17/1800-tal
2046
Final bid1,300 SEK
Speglar 2st, 18/1900-tal
2054
Speglar 2st, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Spegel, omkring 1900-talets mitt
2055
Final bid800 SEK
Spegel, 1900-tal
2058
Spegel, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Fack, 1900-talets första hälft
2181
Final bid1,600 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
2183
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid100 SEK
2184
Final bid1,200 SEK
2219
Final bid200 SEK