Spegellampetter, gustaviansk stil, 1800-tal
32
Final bid2,500 SEK
Bordsspegel, rokokostil, 1800-tal
59
Final bid1,500 SEK
Spegel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
198
Final bid900 SEK
Spegel, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första del
225
Final bid1,700 SEK
Karmstolar ett par, Stockholmsarbeten i rokoko, 1700-talets andra hälft
Final bid8,200 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Final bid43,000 SEK
Dagbädd/soffa, Erik Chambert, 1920/30-tal
Final bid4,200 SEK
Salskåp, Erik Chambert, 1920/30-tal
303
Final bid6,000 SEK
Fåtöljer ett par, Erik Chambert, 1920/30-tal
304
Final bid15,500 SEK
Skåp, allmoge, Tyrolen, daterat 1824
Final bid3,600 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1822
Final bid3,000 SEK
Soffa, sannolikt firma Svenskt Tenn
307
Final bid4,800 SEK
Matbord, Erik Chambert, 1920/30-tal
Final bid1,000 SEK
Byrå, senbarock, 1700-tal
Byrå, senbarock, 1700-tal
Final bid4,400 SEK
Bord, allmoge rokoko, 17/1800-tal
Final bid2,200 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Final bid1,600 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid4,000 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten
Final bid2,100 SEK
Fåtölj, "Teve", Alf Svensson för Ljungs Industrier, 1950-tal
Final bid2,100 SEK
Final bid1,700 SEK
Final bid3,200 SEK
Final bid6,000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid8,400 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Bord, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid8,000 SEK
Skrivbord, rokokostil, 1800-tal
Final bid6,200 SEK
Soffa, allmoge, 1800-tal
323
Soffa, allmoge, 1800-tal
Final bid10,500 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1793
324
Final bid5,200 SEK
Sekretär, rokoko, 1700-tal
Sekretär, rokoko, 1700-tal
Final bid600 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för firma Karl Mathsson
Final bid1,400 SEK
Soffbord samt spegel, Danmark, 1960-tal
Final bid4,200 SEK
Stolar 4st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid2,200 SEK
Chiffonjé, sengustaviansk, omkring år 1800
Final bid1,800 SEK
Sideboard, "Tema", Gillis Lundgren för IKEA
Final bid2,800 SEK
Stolar 4st, allmoge, transitionsmodell, 1800-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Final bid3,400 SEK
Stolar ett par, allmoge rokoko, Järvsö, 1800-talets början
Final bid3,200 SEK
Bord, rokokostil, 1800-tal
Bord, rokokostil, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Byrå, omkring år 1800
Byrå, omkring år 1800
Final bid2,300 SEK
Bokhylla, Åtvidaberg, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Karmstolar ett par, barock, 1700-tal
Final bid4,400 SEK
Soffbord, TMF AB, 1920/30-tal
Soffbord, TMF AB, 1920/30-tal
Final bid500 SEK
Stolar ett par, Erik Chambert, 1920/30-tal
Final bid900 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Skåp, barock, 1700-tal
Final bid700 SEK
Fåtölj, "Samsas", Carl Malmsten
Final bid1,000 SEK
Hallmöbel, "Avanti", Fröseke, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK