Taklampa, gustaviansk stil, 19/2000-tal
1141
Final bid500 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
1145
Final bid800 SEK
Bordslampa, Fagerhult, 1900-talets senare del
1146
Final bid600 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
1164
Final bid100 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-talets första hälft
1179
Final bid500 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Vägglampor ett par, Bergboms, VX53/2
Final bid300 SEK
Bordslampa, "Tuben", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan, Åhus
Final bid900 SEK
Golvlampa, MAE, 1950-tal
Golvlampa, MAE, 1950-tal
Final bid600 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid1,300 SEK
Vägglampor ett par, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Vägglampor ett par, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Ljusstakar 3st, bl.a. Birgitta Hedlund
Final bid200 SEK
Pianolampa, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
1281
Final bid700 SEK
1282
Final bid1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Taklampa med hiss, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Fasadlampa, 1900-talets första hälft
1304
Final bid1,100 SEK
Taklampa, Tiffanystil, 1900-talets senare del
Final bid700 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Bordslampor ett par, Texa, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Belysning 2 delar, 1950-tal
Belysning 2 delar, 1950-tal
Final bid600 SEK
Vägglampetter ett par, 1900-tal
Ljusstake, Elsie & Åke Resare-Olsson, daterad 1988
1390
Final bid100 SEK
Bordslampor ett par, K-Fab, 1900-talets slut
1396
Final bid300 SEK
Bordslampor 2st, funkis, 1940-tal
Final bid800 SEK
Bordslampa, "Anna", Ateljé Lyktan
Final bid1,000 SEK
Golvlampa, "Simris",Ateljé Lyktan
Final bid1,500 SEK
Stormlyktor 2st, Optimus samt Radius
1426
Final bid2,400 SEK
Golvlampa, "Dakapo", IKEA, 1990-tal
1431
Final bid400 SEK
Golv- samt bordslampa, Norge
Golv- samt bordslampa, Norge
Final bid500 SEK
Taklampor 2st, Tiffanystil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Lampskärmar 2st, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Final bid600 SEK
Takfotogenlykta, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Takplafond, 1900-talets första hälft
Fasadlampa, 1900-talets andra hälft
1547
Final bid600 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1548
Final bid300 SEK
Vägglampetter 7st, 2000-tal
Vägglampetter 7st, 2000-tal
Final bid200 SEK
Bordslampor 3st, Texa, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
1576
Final bid400 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
1577
Final bid400 SEK
Taklampa, "Linda", Globen
1580
Taklampa, "Linda", Globen
Final bid600 SEK
1607
Final bid900 SEK
Taklampa, 1950-tal
1692
Taklampa, 1950-tal
Final bid400 SEK