Tallrik, 1800-tal
142
Tallrik, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Golvljusstakar ett par, barock, 1700-tal
144
Final bid3,400 SEK
Reseikon, Ryssland, 1800-tal
145
Reseikon, Ryssland, 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Spegellampett, art nouveau, omkring år 1900
157
Final bid1,600 SEK
Spegellampetter ett par, jugend, 1900-talets början
158
Final bid1,200 SEK
Skrivställ, Wedgwood, empire, 1800-talets första hälft
167
Final bid2,200 SEK
Ljusstake, ottomansk, 15/1600-tal
176
Final bid3,400 SEK
Gryta, 1700-tal
177
Gryta, 1700-tal
Final bid900 SEK
Matris för livréknapp, 17/1800-tal
178
Final bid1,500 SEK
Vinägerflaskor ett par, sengustavianska, 1800-talets första del
187
Final bid1,400 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
188
Serveringsbricka, 1800-tal
Final bid500 SEK
Brännvinsflaska, Tyskland, 1700-tal
189
Final bid1,500 SEK
Flaska, Nailsea, England, 1800-tal
190
Final bid1,500 SEK
191
Final bid1,500 SEK
Oljelampa, 17/1800-tal
Oljelampa, 17/1800-tal
Final bid900 SEK
Stumpstake, 17/1800-tal
199
Stumpstake, 17/1800-tal
Final bid5,000 SEK
Oljelampa, 1800-talets första hälft
200
Final bid2,000 SEK
Vinglas, 1700-tal
202
Vinglas, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
205
Final bid1,700 SEK
Krucifix, 17/1800-tal
210
Krucifix, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Ikon, Ryssland, 18/1900-tal
224
Ikon, Ryssland, 18/1900-tal
Final bid3,000 SEK
Adelssigill, 1800-tal
240
Adelssigill, 1800-tal
Final bid700 SEK
Lodstrykjärn, 1600-tal
241
Lodstrykjärn, 1600-tal
Final bid500 SEK
Bägare, troligen Böhmen, 17/1800-tal
Final bid1,100 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Ljusstake, empire, 1800-talets första hälft
Final bid600 SEK
Kandelabrar ett par, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Remmarglas 2st, 1700-tal
279
Remmarglas 2st, 1700-tal
Final bid800 SEK
Hänglås, 1600-tal
285
Hänglås, 1600-tal
Final bid3,400 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Krus, Tyskland, 1700-tal
Krus, Tyskland, 1700-tal
Final bid500 SEK
Hänglås, 15/1600-tal
Hänglås, 15/1600-tal
Final bid600 SEK
Flaska, 17/1800-tal
Flaska, 17/1800-tal
Final bid1,500 SEK
Bultlås, 1700-tal
Bultlås, 1700-tal
Final bid600 SEK
Mässing 2 delar, 1800-tal
519
Mässing 2 delar, 1800-tal
Final bid200 SEK
Dopfat, 1800-tal
Dopfat, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Sector/mätinstrument, 1700-tal
524
Final bid2,400 SEK
Sigillstamp med adligt vapen, 1700-tal
543
Final bid1,400 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
544
Serveringsbricka, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Dekorationsfat, mellanöstern, 1800-tal
545
Final bid500 SEK
Ljusstakar 2st, Frankrike, 17/1800-tal
548
Final bid500 SEK
Skruvlås till tunna 2st, 17/1800-tal
551
Final bid600 SEK
Skrin, 1800-talets första hälft
554
Final bid400 SEK
Tobaksdosa, Holland, 1700-tal
555
Tobaksdosa, Holland, 1700-tal
Final bid800 SEK
Ljusstakar ett par, Carl Hjalmar Norrstörm, jugend, tidigt 1900-tal
559
Final bid900 SEK
Reseikon, Ryssland, 1800-tal
565
Reseikon, Ryssland, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
572
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Gafflar och knivar 2 par, 17/1800-tal
590
Final bid500 SEK