Råttsvanssked i silver, Petter Pemer, Falun (verksam i Falun 1720-25)
3
Final bid6,600 SEK
Brännvinssked, silver, Bergen, Norge, 1700-tal
12
Final bid900 SEK
Kaffekanna i silver, 1854
Kaffekanna i silver, 1854
Final bid4,200 SEK
Bestickservisdelar, silver, "Sten Sture", MGAB
Final bid6,600 SEK
Kaffeservis 3 delar, silver, Cohr, Danmark, 1900-tal
Final bid6,000 SEK
Brännvinssked, silver, Norge, Bergen, 1700-tal
22
Final bid800 SEK
Råttsvanssked i silver, Paul Zachun, Norrköping (verksam 1722-50)
26
Final bid4,000 SEK
Sked i silver, troligen Norge, 1600-tal
28
Final bid4,000 SEK
Bestickuppsättning 96 delar, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
41
Final bid18,500 SEK
Bägare med lock, silver, C.G.Hallberg, Stockholm, 1899
42
Final bid3,200 SEK
Cigarettetui i silver, Ryssland, 1900-talets första hälft
46
Final bid3,400 SEK
Såsskål med underfat, silver, 1800-talets första hälft
54
Final bid3,200 SEK
Bestickuppsättning 48 delar, silver, Thostrup, Norge
62
Final bid6,800 SEK
Uppsatsskål i silver, 1867
67
Uppsatsskål i silver, 1867
Final bid1,900 SEK
Kaviarburk med fat och lock, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm, 1968
123
Final bid2,300 SEK
Dosa med lock, silver, Ryssland, 1868
152
Final bid1,500 SEK
Sked, silver, 1800-tal
153
Sked, silver, 1800-tal
Final bid900 SEK
Bägare i silver, 1747
164
Bägare i silver, 1747
Final bid1,100 SEK
Skedar 18st, silver, "Haga"
166
Skedar 18st, silver, "Haga"
Final bid2,800 SEK
Bestickservisdelar, sterlingsilver, Argentina
170
Final bid2,700 SEK
Bägare i silver, 1749
180
Bägare i silver, 1749
Final bid1,100 SEK
Bestick 24 delar, silver, Norge
Final bid3,200 SEK
Fiskbestick 14 delar, silver, "Svensk Spets", K.Andersson
186
Final bid3,400 SEK
Apostlaskedar 2st, silver, Holland, 18/1900-tal
197
Final bid1,000 SEK
Resebestick 3 delar, silver, 1845/50
203
Final bid1,300 SEK
Bestickservisdelar 36st, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
217
Final bid6,800 SEK
Matskedar 10st, silver, 17/1800-tal
221
Final bid3,200 SEK
Tumlare 2st, silver, Sverige, 17/1800-tal
223
Final bid400 SEK
Mjölkkanna i silver, 1856
243
Mjölkkanna i silver, 1856
Final bid1,500 SEK
Ragusked i silver, 1850
Ragusked i silver, 1850
Final bid800 SEK
Aftonväska med bygel i silver, 1900-talets första hälft
251
Final bid1,000 SEK
Bägare i silver, 1769
Bägare i silver, 1769
Final bid1,100 SEK
Bestick 8 delar, silver, "Engelsk Snäcka", 1800-tal
281
Final bid1,500 SEK
Bestick 26 delar, silver, mestadels "Haga"
Final bid2,000 SEK
Gräddkanna, silver, Carl Magnus Ryberg, Stockholm, 1823
Final bid600 SEK
Dosor med lock 3st, silver, 1900-talets första hälft
Final bid3,200 SEK
Dosor med lock 4st, silver, 1900-talets första hälft
Final bid4,200 SEK
Silver 7 delar, bl.a. 1800-tal
553
Final bid2,100 SEK
Punschmuggar 10st, silver, GAB
561
Final bid1,700 SEK
Bordsskedar 6st, silver, "Patricia"
618
Final bid1,600 SEK
Fruktknivar 6st, silver, 1881
640
Fruktknivar 6st, silver, 1881
Final bid700 SEK
Serveringsbestick 8 delar, silver
650
Final bid1,400 SEK
Ljusstakar ett par, silver, K&EC, 1971
652
Final bid900 SEK
Ljusstakar ett par, silver, Ainar Axelsson för GAB, 1966
653
Final bid1,300 SEK
668
Final bid1,400 SEK
Brevkniv, sterlingsilver, "Pyramid", Georg Jensen, Danmark
686
Final bid700 SEK
Matskedar 3st, silver, 1846
697
Matskedar 3st, silver, 1846
Final bid1,300 SEK
Bordsknivar 12st samt matknivar 2st, silver, "Rosett", C.G.Hallberg
746
Final bid1,400 SEK