Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
112
Final bid1,600 SEK
Terrin med lock, Kina, 17/1800-tal
127
Final bid1,800 SEK
Altarskåp, Kina, sannolikt sen Qing
154
Final bid700 SEK
Ytterfoder, Japan, Meiji
165
Ytterfoder, Japan, Meiji
Final bid8,800 SEK
Penselvas, Kina, 1900-tal
225
Penselvas, Kina, 1900-tal
Final bid2,900 SEK
Reseschatull, Japan, 1800-tal
Reseschatull, Japan, 1800-tal
Final bid300 SEK
Husaltare, Kina, 18/1900-tal
Husaltare, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,500 SEK
Skulptur, Indien, 1900-tal
Skulptur, Indien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Vas, Korea, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Skålfat, Japan, 1900-talets första del
549
Final bid400 SEK
Rökelsekar, Kina, 1900-tal
550
Rökelsekar, Kina, 1900-tal
Final bid400 SEK
Bordslampa, Kina, 18/1900-tal
558
Bordslampa, Kina, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Plakett, Kina, troligen 1800-tal
573
Final bid300 SEK
Pilgrimsflaskor ett par, Kina, troligen 1800-tal
616
Final bid2,700 SEK
Porslin 3 delar, Kina, Qianlong, 1700-tal
628
Final bid1,300 SEK
Såskanna, Kina, Qianlong, 1700-tal
630
Final bid400 SEK
Netsuke 3st, Japan, 1900-tal
648
Netsuke 3st, Japan, 1900-tal
Final bid900 SEK
Skulptur, Kina
704
Skulptur, Kina
Final bid100 SEK
Lockburk, Kina, 18/1900-tal
705
Lockburk, Kina, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Ytterfoder ett par, Kina, 1900-talets andra hälft
716
Final bid1,400 SEK
Tallrikar 3st, Kina, Qianlong, 1700-tal
721
Final bid600 SEK
Lockdosor 2st, Asien, 18/1900-tal
888
Final bid200 SEK
Penselvaser 2st, Kina, 1900-tal
900
Final bid400 SEK
Parti 7 delar, mestadels Indien
Final bid400 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Final bid1,900 SEK
Skulptur, Kina, troligen samtida
Final bid300 SEK
Dekorationsträd, Kina
Dekorationsträd, Kina
Final bid700 SEK
Skulpturer 6st, Indien
Skulpturer 6st, Indien
Final bid400 SEK
Porslin 8 delar, Kina
Porslin 8 delar, Kina
Final bid1,700 SEK
Skålfat, Japan, 18/1900-tal
Skålfat, Japan, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Skulpturer 2st, Kina, samtida
1595
Skulpturer 2st, Kina, samtida
Final bid200 SEK
Lockdosor 2st, Kina
1596
Lockdosor 2st, Kina
Final bid300 SEK
Rullmålningar 2st, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Rullmålningar 2st, Kina, 19/2000-tal
1772
Final bid100 SEK
Porslin 7 delar, Asien
1906
Porslin 7 delar, Asien
Final bid200 SEK
Asiatisk porslin 4 delar
1999
Asiatisk porslin 4 delar
Final bid300 SEK
Parti asiatiska föremål
2388
Parti asiatiska föremål
Final bid600 SEK
Parti skulpturer, flertalet indiska av brons
2493
Final bid500 SEK