Kubbstol med pall, 1900-tal
1973
Kubbstol med pall, 1900-tal
Final bid300 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
1977
Pardörrar, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
1978
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
Final bid400 SEK
Parti frimärken
1979
Parti frimärken
Final bid1,300 SEK
Stormlyktor 2st
1980
Stormlyktor 2st
Final bid500 SEK
Parti barnkläder, m.m.
1981
Parti barnkläder, m.m.
Final bid100 SEK
Parti dräktdelar
1982
Parti dräktdelar
Final bid1,600 SEK
Smycken 2 delar, silver
1983
Smycken 2 delar, silver
Final bid600 SEK
Keramik 5 delar
1984
Keramik 5 delar
Final bid100 SEK
Blåtonat glas 15 delar
1985
Blåtonat glas 15 delar
Final bid600 SEK
Gardiner ett par, allmogestil
1990
Gardiner ett par, allmogestil
Final bid500 SEK
Keramik 9 delar
1991
Keramik 9 delar
Final bid700 SEK
Luta, Levin
1992
Luta, Levin
Final bid300 SEK
1993
Final bid300 SEK
Väggur, 18/1900-tal
1994
Väggur, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Glas 12 delar
1995
Glas 12 delar
Final bid900 SEK
Album med frimärken, Sverige, bl.a. 1800-tal
1996
Final bid100 SEK
Knappdragspel, Hagström, Granesso
1997
Final bid300 SEK
Vattentunna, 1900-talets slut
1998
Vattentunna, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Barometer, Wal.Rowland, Berwick, England, 1800-tal
1999
Final bid700 SEK
2000
Final bid600 SEK
Stor svepask med lock, 18/1900-tal
2001
Final bid300 SEK
Tidskriftsställ 2st, 1950/60-tal
2002
Final bid200 SEK
Fönster 7st, 1800-tal
2003
Fönster 7st, 1800-tal
Final bid400 SEK
2004
Final bid100 SEK
2005
Final bid200 SEK
2006
Final bid200 SEK
Handknuten matta, Iran
2007
Handknuten matta, Iran
Final bid500 SEK
Handknuten matta, Pakistan
2008
Handknuten matta, Pakistan
Final bid300 SEK
Flossamatta, omkring 1900-talets mitt
2009
Final bid400 SEK
Pälsjacka, Sagamink
2010
Pälsjacka, Sagamink
Final bid300 SEK
Keramik 8 delar
2011
Keramik 8 delar
Final bid700 SEK
Parti 11 delar
2012
Parti 11 delar
Final bid600 SEK
Parti glas, Iittala
2013
Parti glas, Iittala
Final bid900 SEK
Parti ytterfoder
2014
Parti ytterfoder
Final bid700 SEK
Klocketuier 5st
Klocketuier 5st
Final bid700 SEK
Glas 12 delar
2016
Glas 12 delar
Final bid300 SEK
Handknuten matta, Pakistan
2017
Handknuten matta, Pakistan
Final bid500 SEK
2018
Final bid300 SEK
Ytterfoder, Gefle, 1900-talets första hälft
2019
Final bid600 SEK
2020
Final bid100 SEK
Dockhus, 1900-tal
2021
Dockhus, 1900-tal
Final bid400 SEK
Soffkrön 3st, 1800-tal
2022
Soffkrön 3st, 1800-tal
Final bid300 SEK
Glas och kristall 9 delar, mestadels Orrefors samt Kosta
2023
Final bid300 SEK
Glas 18 delar
2024
Glas 18 delar
Final bid100 SEK
Vinglas 11st, remmarmodell
2025
Vinglas 11st, remmarmodell
Final bid100 SEK
Parti ullplädar, bl.a. Viola Gråsten för Tidstrand
2026
Final bid300 SEK
Lakan 10 delar
2027
Lakan 10 delar
Final bid300 SEK