Lowest lot number
1973
Kubbstol med pall, 1900-tal
Final bid300 SEK
1977
Pardörrar, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
1978
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
Final bid400 SEK
1979
Parti frimärken
Final bid1,300 SEK
1980
Stormlyktor 2st
Final bid500 SEK
1981
Parti barnkläder, m.m.
Final bid100 SEK
1982
Parti dräktdelar
Final bid1,600 SEK
1983
Smycken 2 delar, silver
Final bid600 SEK
1984
Keramik 5 delar
Final bid100 SEK
1985
Blåtonat glas 15 delar
Final bid600 SEK
1990
Gardiner ett par, allmogestil
Final bid500 SEK
1991
Keramik 9 delar
Final bid700 SEK
1992
Luta, Levin
Final bid300 SEK
1993
Final bid300 SEK
1994
Väggur, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
1995
Glas 12 delar
Final bid900 SEK
1996
Album med frimärken, Sverige, bl.a. 1800-tal
Final bid100 SEK
1997
Knappdragspel, Hagström, Granesso
Final bid300 SEK
1998
Vattentunna, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
1999
Barometer, Wal.Rowland, Berwick, England, 1800-tal
Final bid700 SEK
2000
Final bid600 SEK
2001
Stor svepask med lock, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
2002
Tidskriftsställ 2st, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
2003
Fönster 7st, 1800-tal
Final bid400 SEK
2004
Final bid100 SEK
2005
Final bid200 SEK
2006
Final bid200 SEK
2007
Handknuten matta, Iran
Final bid500 SEK
2008
Handknuten matta, Pakistan
Final bid300 SEK
2009
Flossamatta, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
2010
Pälsjacka, Sagamink
Final bid300 SEK
2011
Keramik 8 delar
Final bid700 SEK
2012
Parti 11 delar
Final bid600 SEK
2013
Parti glas, Iittala
Final bid900 SEK
2014
Parti ytterfoder
Final bid700 SEK
Klocketuier 5st
Final bid700 SEK
2016
Glas 12 delar
Final bid300 SEK
2017
Handknuten matta, Pakistan
Final bid500 SEK
2018
Final bid300 SEK
2019
Ytterfoder, Gefle, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
2020
Final bid100 SEK
2021
Dockhus, 1900-tal
Final bid400 SEK
2022
Soffkrön 3st, 1800-tal
Final bid300 SEK
2023
Glas och kristall 9 delar, mestadels Orrefors samt Kosta
Final bid300 SEK
2024
Glas 18 delar
Final bid100 SEK
2025
Vinglas 11st, remmarmodell
Final bid100 SEK
2026
Parti ullplädar, bl.a. Viola Gråsten för Tidstrand
Final bid300 SEK
2027
Lakan 10 delar
Final bid300 SEK