Dragspel, Accordiola, Super Italia
905
Final bid700 SEK
Lackdosa, Ryssland, daterad (19)49
Final bid300 SEK
Gryta med lock, Le Creuset
Gryta med lock, Le Creuset
Final bid1,100 SEK
Gryta med lock, Le Creuset
Gryta med lock, Le Creuset
Final bid800 SEK
Bestickservisdelar, "Savonia", Adolf Babel för Hackman
Final bid100 SEK
Dekorationsfat ett par, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Rumsbetjänt, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Sprängskiss, Smith & Wesson, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Kniv med slida, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Paraplyställ för hörn, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Stekhuv och bricka, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Stövelknekt, 1900-tal
Stövelknekt, 1900-tal
Final bid400 SEK
Dalahäst, 19/2000-tal
Dalahäst, 19/2000-tal
Final bid1,300 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Grindar ett par, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Soldtacka, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Figurer 4st, mestadels Praktisk Konst, Falun
Final bid1,000 SEK
Knivar med slida 2st
Knivar med slida 2st
Final bid500 SEK
Papperskorgar 3st, bl.a. Lady Claire
Final bid600 SEK
Bestick 15 delar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Final bid500 SEK
Skyltar 2st
1143
Skyltar 2st
Final bid300 SEK
Modellflygplan, Douglas DC-8
1144
Modellflygplan, Douglas DC-8
Final bid700 SEK
Skylt, 1900-talets första hälft
1149
Final bid300 SEK
Ishink, omkring år 1900
1155
Ishink, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Figuriner ett par, omkring år 1900
1156
Final bid300 SEK
Ljudanläggning 9 delar, Bang & Olufsen, Danmark
1157
Final bid3,800 SEK
Papperskorg, 1900-talets andra hälft
1158
Final bid300 SEK
Sidostycke till faluspis
1162
Sidostycke till faluspis
Final bid700 SEK
Skulptur, 1900-talets senare del
1163
Final bid500 SEK
Flaskkorg med flaskor, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Dalahästar 4st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
1170
Final bid400 SEK
Knivar 6st, bl.a. 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Knivar med slidor 3st, bl.a. Finland
Final bid900 SEK
Bärnstenshalsband
Bärnstenshalsband
Final bid200 SEK
Armband 2st, 18/1900-tal
Armband 2st, 18/1900-tal
Final bid2,100 SEK
Kaffekannor 6st, 18/1900-tal
Kaffekannor 6st, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Kamera, Nikkorex
Kamera, Nikkorex
Final bid500 SEK
Pardörrar, gustavianska, 1800-talets första hälft
Final bid2,700 SEK
Terrin med lock, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Sidoljus för dörr, 1800-tal
Sidoljus för dörr, 1800-tal
Final bid200 SEK
Stor teburk, Thé Lundgren, Göteborg, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Halsband, troligen Italien, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Herrcykel, "Pilen", Cykel AB Sverige
1282
Final bid700 SEK
Urmakarredskap med tillbehör
Urmakarredskap med tillbehör
Final bid1,200 SEK
1284
Final bid500 SEK
Skylt, Statens Järnvägar "Göteborg-Falun"
Final bid400 SEK
Kameror 2st
Kameror 2st
Final bid700 SEK
Träskurna figurer 4st
1315
Träskurna figurer 4st
Final bid300 SEK
Kaffedispenser, Pallmans, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK