Kamera, Leica II, Tyskland
31
Kamera, Leica II, Tyskland
Final bid4,600 SEK
Vas, Pierre Forsell för Skultuna
48
Final bid2,900 SEK
Samlarbilder, "Sportens Stjärnor", Hemmets Journal
56
Final bid16,000 SEK
Fickursställ, Jan Petter Jansson "Bonna Janne", 1800-tal
160
Final bid1,100 SEK
Bestickuppsättning, "Thebe", Folke Arström för Gense
200
Final bid500 SEK
Vattentunna, 1800-tal
215
Vattentunna, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Bestickuppsättning, "Sessan", Sonja Katzin för Nilsjohan
Final bid1,800 SEK
Stor dalatupp, Grannas, A.Olsson, Nusnäs
Final bid1,200 SEK
Kandelabrar ett par, daterade 1905
272
Final bid1,100 SEK
Kniv med slida, P.E.Eriksson, Torgås
285
Final bid2,500 SEK
Dörr, barock, 1700-tal
Dörr, barock, 1700-tal
Final bid3,400 SEK
Cocktailglas 6st, GAB
Cocktailglas 6st, GAB
Final bid1,600 SEK
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
531
Paraplyställ, tidigt 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Psalmnummertavlor ett par, 18/1900-tal
537
Final bid100 SEK
Shaker med 6st cocktailglas, 1900-talets första hälft
567
Final bid300 SEK
Mikroskop, V&H Seibert, Wetzlar
582
Final bid500 SEK
Bilemblem, "Anniversary kit - Volvo 1977"
583
Final bid1,900 SEK
Mikroskop, Reichert, Österrike
589
Final bid600 SEK
Sytrådsmonter, Mölnlycke Sytråd, omkring 1900-talets mitt
634
Final bid1,200 SEK
Mikroskop, E.Leitz, Wetzlar
637
Mikroskop, E.Leitz, Wetzlar
Final bid1,000 SEK
Uppsatsskål, jugend, 1900-talets början
657
Final bid2,200 SEK
Halsband med hänge, Skultuna
678
Halsband med hänge, Skultuna
Final bid600 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Mikroskop 2st, Ernst Leitz
689
Mikroskop 2st, Ernst Leitz
Final bid700 SEK
Bordsplateau, omkring 1900-talets mitt
693
Final bid1,000 SEK
Champagnekylare, Östberg & L, 1900-talets första hälft
707
Final bid600 SEK
Vattentunna, 1800-tal
709
Vattentunna, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Praktkanna, nyrenässans, 1800-talets slut
725
Final bid1,100 SEK
Servisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
728
Final bid600 SEK
Cocktailservis 7 delar, GAB, 1900-talets första hälft
736
Final bid1,300 SEK
Kniv med slida, monogramsignerad EA
741
Final bid400 SEK
Vickningsgafflar 12st, "Piruett", Gense
745
Final bid300 SEK
Figurgrupp, omkring 1900-talets mitt
749
Final bid200 SEK
Medaljsköld med pins och märken
765
Final bid300 SEK
Bestick 16 delar, "Sessan", Nilsjohan
766
Final bid200 SEK
Skulptur, 1900-tal
777
Skulptur, 1900-tal
Final bid200 SEK
Skål, Johnny Mattsson
778
Skål, Johnny Mattsson
Final bid2,400 SEK
Dalatupp, 1950/60-tal
800
Dalatupp, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Reklamskylt, Alfa-Laval
802
Reklamskylt, Alfa-Laval
Final bid400 SEK
Kniv med slida, KJ Eriksson, Mora
811
Final bid400 SEK
Modellskepp, 1900-talets andra hälft
815
Final bid400 SEK
Bestickservisdelar, "Ideal", Kaj Franck, Hackman
819
Final bid600 SEK
Jardiniere, rokokostil, modern tillverkning
831
Final bid300 SEK
Grammofon, 1920/30-tal
Grammofon, 1920/30-tal
Final bid200 SEK
Bordskanon, Stafsjö Bruk
Bordskanon, Stafsjö Bruk
Final bid500 SEK
Bestickservisdelar 36st, 1900-talets andra hälft
848
Final bid1,000 SEK
Koppar 2 delar, 1800-tal
Koppar 2 delar, 1800-tal
Final bid300 SEK
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Final bid500 SEK