Herbarium, 1900-talets första hälft
1909
Final bid700 SEK
Yxor 3st
1910
Yxor 3st
Final bid600 SEK
1911
Final bid700 SEK
Dörrar 2st, 17/1800-tal
1913
Dörrar 2st, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Parti frimärkshäften
1917
Parti frimärkshäften
Final bid100 SEK
Akustisk gitarr, Hans Persson, Lugnås
1920
Final bid800 SEK
Näverlur, daterad 1972
1926
Näverlur, daterad 1972
Final bid300 SEK
Systemkamera, Chinon, CM-5
1928
Systemkamera, Chinon, CM-5
Final bid100 SEK
1930
Final bid500 SEK
Vindflöjel, 1900-talets andra hälft
1937
Final bid600 SEK
1938
Final bid500 SEK
Draghandtag 25st, Stil 555
1949
Draghandtag 25st, Stil 555
Parti kameradetaljer, m.m.
1950
Parti kameradetaljer, m.m.
Final bid1,300 SEK
1951
Final bid300 SEK
Parti orientaliska föremål, m.m.
1954
Final bid800 SEK
Parti kuriosa, mestadels rörande Falun
1960
Final bid800 SEK
Parti diverse, mestadels 18/1900-tal
1962
Final bid200 SEK
Äldre rep
1964
Äldre rep
Final bid700 SEK
Parti mässingsföremål
1968
Parti mässingsföremål
Final bid600 SEK
Ram, omkring år 1900
1970
Ram, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
1977
Pardörrar, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
1978
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
Final bid400 SEK
Parti frimärken
1979
Parti frimärken
Final bid1,300 SEK
Luta, Levin
1992
Luta, Levin
Final bid300 SEK
Album med frimärken, Sverige, bl.a. 1800-tal
1996
Final bid100 SEK
Knappdragspel, Hagström, Granesso
1997
Final bid300 SEK
Vattentunna, 1900-talets slut
1998
Vattentunna, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Barometer, Wal.Rowland, Berwick, England, 1800-tal
1999
Final bid700 SEK
2000
Final bid600 SEK
Fönster 7st, 1800-tal
2003
Fönster 7st, 1800-tal
Final bid400 SEK
2004
Final bid100 SEK
2005
Final bid200 SEK
2006
Final bid200 SEK
Parti 11 delar
2012
Parti 11 delar
Final bid600 SEK
2020
Final bid100 SEK
Dockhus, 1900-tal
2021
Dockhus, 1900-tal
Final bid400 SEK
Soffkrön 3st, 1800-tal
2022
Soffkrön 3st, 1800-tal
Final bid300 SEK
Baljor 2st, 1900-tal
2030
Baljor 2st, 1900-tal
Final bid400 SEK
2031
Final bid800 SEK
Parti militaria, m.m.
2034
Parti militaria, m.m.
Final bid1,500 SEK
2035
Final bid400 SEK
2036
Final bid300 SEK
Dragspel, Joles, Serenade
2037
Dragspel, Joles, Serenade
Final bid300 SEK
Ljudanläggning 3 delar, bl.a. Akai
2041
Final bid200 SEK
2053
Final bid400 SEK
Parti klippspik
2069
Parti klippspik
Final bid400 SEK
Fönster 4st, 1800-tal
2075
Fönster 4st, 1800-tal
Final bid600 SEK
Skivspelare, Fergusson 3485
2076
Skivspelare, Fergusson 3485