1909
Herbarium, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
1910
Yxor 3st
Final bid600 SEK
1911
Final bid700 SEK
1913
Dörrar 2st, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
1917
Parti frimärkshäften
Final bid100 SEK
1920
Akustisk gitarr, Hans Persson, Lugnås
Final bid800 SEK
1926
Näverlur, daterad 1972
Final bid300 SEK
1928
Systemkamera, Chinon, CM-5
Final bid100 SEK
1930
Final bid500 SEK
1937
Vindflöjel, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
1938
Final bid500 SEK
1949
Draghandtag 25st, Stil 555
1950
Parti kameradetaljer, m.m.
Final bid1,300 SEK
1951
Final bid300 SEK
1954
Parti orientaliska föremål, m.m.
Final bid800 SEK
1960
Parti kuriosa, mestadels rörande Falun
Final bid800 SEK
1962
Parti diverse, mestadels 18/1900-tal
Final bid200 SEK
1964
Äldre rep
Final bid700 SEK
1968
Parti mässingsföremål
Final bid600 SEK
1970
Ram, omkring år 1900
Final bid200 SEK
1977
Pardörrar, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
1978
Lackarbeten 4 delar, Ryssland
Final bid400 SEK
1979
Parti frimärken
Final bid1,300 SEK
1992
Luta, Levin
Final bid300 SEK
1996
Album med frimärken, Sverige, bl.a. 1800-tal
Final bid100 SEK
1997
Knappdragspel, Hagström, Granesso
Final bid300 SEK
1998
Vattentunna, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
1999
Barometer, Wal.Rowland, Berwick, England, 1800-tal
Final bid700 SEK
2000
Final bid600 SEK
2003
Fönster 7st, 1800-tal
Final bid400 SEK
2004
Final bid100 SEK
2005
Final bid200 SEK
2006
Final bid200 SEK
2012
Parti 11 delar
Final bid600 SEK
2020
Final bid100 SEK
2021
Dockhus, 1900-tal
Final bid400 SEK
2022
Soffkrön 3st, 1800-tal
Final bid300 SEK
2030
Baljor 2st, 1900-tal
Final bid400 SEK
2031
Final bid800 SEK
2034
Parti militaria, m.m.
Final bid1,500 SEK
2035
Final bid400 SEK
2036
Final bid300 SEK
2037
Dragspel, Joles, Serenade
Final bid300 SEK
2041
Ljudanläggning 3 delar, bl.a. Akai
Final bid200 SEK
2053
Final bid400 SEK
2069
Parti klippspik
Final bid400 SEK
2075
Fönster 4st, 1800-tal
Final bid600 SEK
2076
Skivspelare, Fergusson 3485